کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب آموزش کاربردی لینوکس با اوبونتو

۲۶ آذر ۱۳۹۳
۳ نظر

اوبونتو را می‌توان در نقش OSX ،Microsoft Windows و FreeBSD تصور کرد با این تفاوت که می‌تواند با تمام سیستم‌عامل‌ها به خوبی کار کند و محیطی با بوت چندگانه ایجاد کند و قابلیت نصب روی رایانه‌های شخصی و ابر رایانه را دارد.
توزیع اوبونتو از سال ۲۰۰۶ پیشگام در لینوکس شناخته می‌شود و سادگی، راحتی، استفاده، امنیت و قابلیت اطمینان آن را به انتخاب مناسب تبدیل کرده است و تعهد شرکت کنونیکال به توزیع رایگان، توسعه مداوم، جدول زمان‌بندی انتشار، مخازن غنی و نصب آسان از ویژگی‌های برجسته آن می‌باشد.
کار با لینوکس کاربران را با مجموعه ابزارهای آزاد و منبع‌باز آشنا می‌کند که در تمام سیستم‌عامل‌ها یکسان است و کاربرانش نیاز به یادگیری نرم‌افزارهای متفاوت در سیستم‌عامل‌های مختلف را ندارند، خوشحالم که توانستم کتابی در زمینه توزیع اوبونتو را برای فارسی زبانان بنویسیم چون لینوکس قدرت است.

بخشی از پیشگفتار کتاب؛

… در ابتدای آشناییم با لینوکس، توزیع اوبونتو را آموختم اما در این مدت توزیع‌های دیگر لینوکس را نیز بررسی کردم و به این نتیجه رسیدم که توزیع‌های اوبونتو و لینوکس‌مینت برای شروع کار با لینوکس مناسب‌تر است.
این کتاب محصول تلاش من در این دو سال است، امیدوارم از این کتاب لذت ببرید و توانسته باشم در اولین کتابم در این زمینه، قدمی در تولید سیستم‌عامل‌های ایرانی بر مبنای لینوکس برداشته باشم و اگر خدا بخواهد تمام تلاشم را صرف تحقیق و نوشتن در این زمینه بکنم … .

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: سعید معراجی
تعداد صفحات: ۳۴ صفحه
لینک دانلود مستقیم
لینک دانلود کمکی

لینک کوتاه مطلب

http://ketabfarsi.ir/?p=5297
  • ایمیلش linux@rayana.ir هس

  • عالیه
    چه طوری میشه این کتاب رو خرید؟ کی میدونه؟؟

    • با ایمیل نویسنده تماس بگیرید.
      آدرس ایمیل داخل فایل pdf موجود است.