کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب تاریخ پیدایش اسرائیل

۱ تیر ۱۳۹۲
یک نظر

در اواخر قرن ۱۹، آیین ناسیونالیستی (ملی گرایی) سراسر اروپا را فرا گرفته بود. بعضی از یهودیان نیز تحت تأثیر این آیین به این نتیجه رسیده بودند که روابط به اصطلاح نژادی که میان یهودیان موجود است یک «ملیت» یهود می‌سازد و در نتیجه این به اصطلاح «ملت یهود» حقوق ملی عادی اعطا می‌کند.
از جمله این حقوق ملی، حق زندگی جداگانه و حق تأسیس یک دولت یهودی را نام می‌بردند. استدلال اینگونه یهودیان بدین گونه بود که اگر ملت‌های دیگر اروپایی موفق شده‌اند بال قدرت خود را در آسیا و افریقا بگسترانند و بر امپراتوری‌های خود قسمت‌های وسیعی از این قاره‌ها را بیافزاید، قوم یهود هم دارای همین حق است، در نتیجه فکر تشکیل یک حکومت خود مختار در فلسطین که یهودی‌ها آن را به دلیل زندگی موسی و سلیمان، سرزمین آباء و اجدادی خود می‌دانستند، برای اولین بار در سال ۱۸۸۲ پاگرفت.

تاریخ پیدایش اسرائیل

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: نامشخص
تعداد صفحات: ۵ صفحه
لینک دانلود مستقیم
لینک دانلود کمکی: دریافت فایل

لینک کوتاه مطلب

http://ketabfarsi.ir/?p=2503
  • من با مطالعه این کتاب ها چون خیلی خوشحال و راضی می شوم در عوض خداوند در برابر این خوشحالی هوای شما را دارد زیرا کاری بی منت انجام می دهید.اگر من به کتابخانه بروم و قیمت یک کتاب ۱۰ ریال آن را ندهم به من کتاب را نمی فروشند اما من مجانی از دست رنج شما استفاده می کنم بلکه جا دارد تا خدا از شما راضی شود البته خدا ازگران فروش دنیاطلب که راضی نخواهد شد.ممنون شما علی احمدی