کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود رمان سلطانه

28 دی 1391
۹ نظر

کالین فالکنر در سال ۱۹۵۳ در لندن متولد شده است و به عنوان روزنامه نگار و نویسنده در استرالیا زندگی می کند، سلطانه سومین رمان است، خلاصه این داستان ۳۵۰ صفحه ای از این قرار است؛ در قرن شانزدهم، هنگامی که امپراتوری عثمانی در اوج قدرت است، و سلطان سلیمان خان قانونی بر سه قاره و هفت اقلیم حکمرانی می کند، در پشت درهای بسته و دیوارهای بلند توپقاپو سرای ۳۰۰ کنیز در بزرگترین حرمسرای امپراتوری، جدا از دنیای بیرون روزگار می گذراندند. در این جهان بسته زندگی بر اساس قوانین خاص و مستقلی می گذرد. در این «گودال مار» زندگی با نفرت و کینه توزی، توطئه و مبارزات بر سر قدرت عجین است. هنگامی که خرم را که یک دختر تاتار رومی است به حرمسرا می آوردند، زندگی عادی و روزمره حرمسرا به یکباره دگرگون می شود. این زن خیره سر و عصیانگر حاضر نیست مانند دیگران به سرنوشت خود به مثابه کنیز در حرمسرا تن در دهد! و به قوانین جاری تمکین کند. او با تمام قوا و با اراده آهنین می کوشد تا خود را به مرکز قدرت یعنی به کنار سلطان سلیمان برساند. و در این مسیر برای رسیدن به هدف خود به هر وسیله ای متشبث می شود. خرم با مهارت تمام، خود را در قلب سلطان سلیمان جا می کند و توطئه می چیند و هر صدای مخالفی را در گلو خفه می کند. و سرانجام سوگلی خاص سلطان می شود و از محبت و اعتماد کامل وی برخوردار می گردد. قدرت سیاسی خرم در مقابل معتمد سلطان، روز به روز بیشتر می شود و او با هوش سرشار و بی رحمی و قساوت خود، بزودی در جهانی که تا آن روز دنیای ویژه مردان محسوب می شد و زنان را به آن راهی نبود، به قدرت و نفوذ بی نظیری می رسد و سرانجام پس از اعدام دلخراش ابراهیم پاشا وزیر اعظم سلطان، تمام راه ها برای اجرای منویات واقعی او باز می شود … زیرا که خرم اراده کرده است نخستین «سلطانه» دربار عثمانی در تاریخ سیصد ساله این امپراتوری شود.

سلطانه

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: کالین فالکنر
تعداد صفحات: ۳۵۰ صفحه
دانلود کتاب سلطانه

لینک کوتاه مطلب

http://ketabfarsi.ir/?p=7
 • درود بر شما
  من این کتاب رو دانلود کردم ولی مرتب صفحات کتاب قطع میشه و به قسمت اول کتاب برمیگرده دلیلش رو نمیتونم پیدا کنم
  لطفا راهنمایی کنید .
  سپاسگزارم

  • لطفا از برنامه acrobat reader برای باز کردن فایل های pdf استفاده کنید.

 • سایت شما واقعا بی نظیره.بهترین سایتیه که دیدم واقعا.جا داره تشکر و قدردانی کنم از تمام دست اندرکاران و یه خسته نباشید حسابی بگم.

 • با سلام من من این کتاب رو خوندم واقعا فوق العادس ۷۰۰صفحه ای هستش نه ۳۵۰صفحه ای…خوندنشو به دوستان توصیه میکنم …..کاش این کتاب رو قبل از سفرم به استانبول خونده بودم ….چون مطمئنا سفرم رو جذابتر میکرد…..

 • سلام
  مطلب شما را با ذکر منبع در وبلاگم نقل کرده ام؛ در صورتی که مخالفتی دارید اطلاع دهید تا حذف نمایم.
  http://www.dopram.persianblog.ir

 • سلام خسته نباشید من دو بار کتاب سلطانه دانلود کردم از پیش گفتار وصفحه ۱می ره صفحه ۸ بعد هم از صفحه ۱۲و۱۳ کتاب در اصل شروع میشه چندین صفحه موجود نیست .مشکل را می فرمائید کجاست؟ با سپاس

 • mishe lotfan begid ke tarikh chap va tarikh tarjomeh in ketab baraye che sali hast? mamnoon misham

  • من کتابشو دارم.
   چاپ دهم :۱۳۸۷
   ت.ترجمه :۱۳۲۴ کنگره:۱۳۷۶
   قیمت:بیست و سه هزار تومان چاپ جدید.

 • kheylii doost daram asheghe khorram hastam.