کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود رمان سی و نه پله

۲۶ مرداد ۱۳۹۲
یک نظر

کتاب سی و نه پله، در اصل رمانی است که ابتدا به عنوان پاورقی در مجله بلک وود در سال ۱۹۱۵ به چاپ می‌رسید. این اثر یک رمان جاسوسی سیاسی است که قهرمانی به نام «ریچارد هنی» دارد. این قهرمان در چند داستان دیگر کتاب نیز حضور دارد و درگیر ماجراهای جاسوسی پلیسی می شود … زمانی که اروپا در معرض جنگ است و همه جا پر از جاسوس‌های سازمان‌های مختلف است. «ریچارد هنی» به تازگی از رودزیا در افریقای جنوبی به لندن آمده است تا زندگی جدیدی را شروع کند. ولی سازمان جاسوسی انگلستان به کمک او نیاز پیدا می‌کند تا نقشه‌های یک افسر آلمانی را خنثی کند. نام کتاب برگرفته از جمله اسرار آمیزی است که افسر آلمانی آن را اولین بار می‌گوید و قرار است کلید حل معما به دست «هنی» باشد. «سی و نه پله» یکی از اولین رمان‌هایی است که قهرمان آن مردیست که دائم در حال فرار است و بعدها همین مسئله به عنوان یکی از دستمایه های اصلی هالیوود مورد استفاده قرار گرفت.

مقدمه مترجم
جان بوکان یکی از بزرگترین نویسندگان قرن ۲۰ در انگلیس است که علاوه بر یک رمان نویس زبردست، بیوگرافی‌نویس، تاریخ‌نویس، ناشر، روزنامه نگار، وکیل دعاوی و سیاستمدار بسیار قابلی بود. مخصوصا داستان‌های جاسوسی مهیج و عالی او در نوع خود بی‌نظیر است. وی در سال ۱۸۷۵ متولد شد و در سال ۱۹۴۰ در حین جنگ جهانی اخیر درگذشت. بوکان قبل از جنگ جهانی اول از طرف دولت انگلیس به افریقای جنوبی رفت و در دوران جنگ، نمایندۀ انگلستان در فرانسه بود. بعد از جنگ تاریخچه آن‌را در ۲۴ جلد نوشت که کاملترین تاریخچه جنگ جهانی اول است.
وی در سال ۱۹۲۷ نماینده مجلس انگلستان شد و در سال ۱۹۳۵ از طرف پادشاه انگلستان به فرمانداری کل کانادا منصوب گردید. هنگامی که چشم از جهان پوشید، آن‌قدر نشان و مدال و جایزه ادبی و نظامی از خود به یادگار گذاشت که تنها نام بردن آنها مدتی وقت می‌خواهد. مرگ او باعث سوگواری شدید در انگلستان و کانادا گردید.
داستان سی و نه پله که از نظر خوانندگان عزیز می‌گذرد، معروفترین داستان جاسوسی اوست که به اغلب زبان‌ها ترجمه شده است و بیش از هر داستان دیگری تجدید چاپ گردیده است. این داستان که روی یک زمینه حقیقی نوشته شده است مربوط به فعالیت جاسوسان آلمانی در انگلستان قبل از جنگ جهانی است که بالاخره منجر به آن خونریزی عالمگیر می‌شود و در آن از اسرار حیرت انگیزی پرده برداشته شده است.

سی و نه پله

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: جان بوکان، مترجم: جواد میرکریمی
تعداد صفحات: ۲۷۳ صفحه
لینک دانلود مستقیم
لینک دانلود کمکی: دریافت فایل

لینک کوتاه مطلب

http://ketabfarsi.ir/?p=3236
  • سلام خسته نباشید
    لازم میدانم بپاس زحماتتان بویژه تهیه و ارائه این کتب بسیار عالی از شما تشکر و قدردانی کنم.
    موففففففففففق باشید