کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب سراب

16 بهمن 1393
بدون نظر

در زمان پهلوی بالاخص پهلوی دوم بهائیت رشد بسیار داشت و فرصتی پیدا کرد تا جمعیت خود را سه برابر کند و در دستگاه دولتی شاه نفوذ فراوان کند. رئیس رادیو تلویزیون وقت، دکتر شاه قلی، وزیر بهداری، وزیر آموزش و پرورش و … هویدا نخست وزیر و بسیاری دیگر بهایی بودند و به سفارش اربابان و شاه در همه امور دخالت داشتند.
در میان ملت، روحانیت و مذهبیون کشور به مقابله با بهائیت پرداختند از جمله آقای فلسفی با اجازه آیت‌الله بروجردی علیه بهائیت شروع به سخنرانی می‌کند و حتی از رادیو پخش می‌شود. (بیشتر…)

دانلود کتاب سراب

دانلود کتاب بازشناسی مبانی فکری انجمن حجتیه

15 اردیبهشت 1392
بدون نظر

بازخوانی تاریخ اسلام نشان می‌دهد که در طول چهارده قرن گذشته، اکثر ضرباتی که متوجه مسلمانان گشته است از کج فهمی‌های بخشی از مسلمانان بوده است. از جنگ احد تا حوادث پس از رحلت رسول اکرم (ص)، ماجرای خوارج، شهادت حضرت امام حسین (ع) و غربت معصومین، همه مسائلی است که مسلمین مسبب اصلی تحمیل آن بر جامعه اسلامی بوده‌اند، نه دشمنان خارجی.
در تاریخ معاصر نیز یکی از جریانات مهم و تأثیرگذار بر شرایط سال‌های بعد از ۱۳۲۰، گسترش و تسلط فرقه بهائیت در ایران بوده است. احساس خطر جامعه روحانیت از این جریان، منجر به گرایش روحانیون به سمت خنثی سازی و مقابله با اقدامات این فرقه گردید. پس از ملی شدن صنعت نفت و قبل از کودتای ۲۸ مرداد در سال ۱۳۳۱ انجمنی به نام انجمن ضدبهائیت تأسیس و شروع به فعالیت کرد؛ سپس در سال ۱۳۳۶ با تدوین اساسنامه، کار خود را با نام انجمن خیریه حجتیه مهدوی آغاز نمود.
مجموعه حاضر به بازشناسی مبانی فکری انجمن حجتیه می‌پردازد. (بیشتر…)

دانلود کتاب بازشناسی مبانی فکری انجمن حجتیه