کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب امنیت در شبکه‌های وای فای

21 دی 1393
یک نظر

امروزه امنیت یکی از ضروری‌ترین مواردی است که در راه اندازی هر شبکه‌ای باید اعمال شود. با گسترش شبکه‌های بی‌سیم (Wifi) و استفاده زیاد و عمومی شدن این شبکه‌ها، برقراری امنیت در آن یک امر مهم و ضروری می‌باشد. همانطور که راه‌اندازی این شبکه بی‌سیم بسیار راحت و اتصال به آن نیز بسیار سریع می‌باشد، به همین سادگی و سرعت نیز امکان رخنه در آن وجود دارد. امنیت در شبکه های بی‌سیم که در کاربردهای نظامی، تجاری و سازمانی هستند به یکی از بزرگترین چالش‌های این شبکه‌ها تبدیل شده است و نشت هرگونه اطلاعات یا آسیب رسیدن به شبکه می‌تواند فاجعه انگیز باشد و گاها جبران غیرممکن باشد.
باتوجه به ماهیت این دسته از شبکه‌ها، که براساس سیگنال‌های رادیویی هستند، مهمترین نکته در راه استفاده از این تکنولوژی، آگاهی از نقاط قوت و ضعف آن است. نظر به لزوم آگاهی از خطرات استفاده از این شبکه‌ها، با وجود امکانات نهفته در آنها به مدد پیکربندی صحیح می‌تواند به سطح قابل قبولی از بعد امنیتی دست یافت.
در این مجموعه سعی شده است که معرفی اجمالی از طریقه کار این شبکه‌ها و استانداردها و پروتکل‌های به کار رفته در آن صورت گیرد. سپس به معرفی مفاهیم و چالش‌های امنیتی موجود و راه حل آنها و در نهایت ارائه پروتکل‌ها و استانداردهای امنیتی در این شبکه‌ها پرداخته شود.

فهرست عناوین؛
– معرفی شبکه‌های Wifi
– استانداردهای شبکه محلی بی‌سیم
– مفاهیم امنیتی در شبکه‌های بی‌سیم
– چالش‌های امنیتی و راهکارها در شبکه‌های Wifi

امنیت در شبکه‌های وای فای

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: جواد حاجیان نژاد
تعداد صفحات: ۱۰۲ صفحه
دانلود کتاب امنیت در شبکه‌های وای فای

لینک کوتاه مطلب

https://ketabfarsi.ir/?p=5346
  • عالی بود ممنون