کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب امنیت پست الکترونیکی

۲۹ بهمن ۱۳۹۲
بدون نظر

پیشگفتار
فن‌آوری پست الکترونیکی، باتوجه به استفاده روزافزون از آن در عصر اطلاعات، به یکی از ملزومات زندگی بشر برای مکاتبات و مکالمات بین افراد، تبدیل شده است. باتوجه به این مسئله، نکته قابل اهمیت در مورد پست الکترونیکی این است که سرور و سرویس پست الکترونیکی و پیام‌ها و مکاتبات رد و بدل شده بین افراد، دارای امنیت قابل قبولی باشد تا افراد با اطمینان خاطر بتوانند از این فن‌آوری استفاده کنند.
ابتدا به بررسی نحوه عملکرد سیستم پست الکترونیکی و معرفی پروتکل‌های آن می‌پردازیم. با بررسی صورت گرفته مشخص می‎شود که برای ارزیابی مخاطرات سیستم پست الکترونیکی، روش خاصی ارائه نشده است.
با بررسی روش‌های ارزیابی سایر سیستم‌ها و نقاط ضعف و قوت آنها، از روش آقای کانوری که روشی برای ارزیابی در حیطه امنیت شبکه می‌باشد، برای ارزیابی مخاطرات پست الکترونیکی استفاده می‌کنیم. با ارائه جداول خاص و استفاده از فرمول کانوری، به بررسی مخاطرات می‌پردازیم که معیار کار ما برای ارزیابی مخاطرات می‌باشد. پس از آن، به معرفی و بحث بر روی مخاطرات موجود در سرور و سرویس پست الکترونیکی می‌پردازیم.
سپس به مکانیزم‌های امن کردن مخاطرات سرور و سرویس پست الکترونیکی می‌پردازیم. میزان کاهش مخاطره را با بکارگیری مکانیزم‌ها و راهکارهای موجود، به صورت مطالعه موردی و به وسیله آزمایش‌هایی به دست می‌آوریم. در نهایت و در فصل نتیجه گیری، پست الکترونیکی را از لحاظ امنیت و نوع سازمان، دسته بندی کرده و مکانیزم‌های ایمن سازی آن را ارائه می‌دهیم.
مخاطبین اصلی این کتاب، کارشناسان پست الکترونیکی، کارشناسان امنیت، مدیران شبکه، دانشجویان رشته نرم‎افزار، متخصصین لینوکس و تمامی افراد علاقمند به حوزه پست الکترونیکی می‌باشند.

امنیت پست الکترونیکی

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: سید حسین رجاء
تعداد صفحات: ۱۶۱ صفحه
 لینک دانلود به درخواست نویسنده حذف گردید.

لینک کوتاه مطلب

https://ketabfarsi.ir/?p=4674