کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب در جستجوی حق انتخاب

۳ آبان ۱۳۹۲
بدون نظر

این کتاب راهنما با تشریک مساعی سازمان بین‌المللی آموزش و همکاری زنان و سازمان‌های شریک آن، انجمن دمکراتیک زنان مراکش (ADFM)، سازمان تأمین حقوق انسانی زنان، بائوباب (BAOBAB) در نیجریه و کمیته امور حقوقی زنان (WATC) در فلسطین تهیه شده است.هدف اصلی ما، بهره‌جویی از متخصصان سه قاره جهان به منظور تهیه یک کتاب راهنما بود که بتواند بینشی مشترک و منسجم پیرامون رهبری زنان، هماهنگ سازی عقاید مختلف و اهداف گوناگون آنان، ارائه دهد.
در جستجوی حق انتخاب؛ آموزه‌های رهبری برای زنان معرف دیدگاه‌های شمار بسیاری از زنان و محصول همکاری و رایزنی سازمان‌های غیر دولتی، مدیران، کارمندان و همچنین محققان، رهبران سیاسی، حقوق‌دانان و متخصصان بیش از ۱۵ کشور جهان است. سازمان بین‌المللی آموزش و همکاری زنان این پروژه را روز دوم ژوئن سال ۲۰۰۰ در شهر نیویورک آغاز کرد و توانست در ماه‌های بعد توافق نامه‌های همکاری رسمی با سازمان‌های بائوباب، انجمن دموکراتیک زنان مراکش و کمیته امور حقوقی زنان در فلسطین که همگی سازمان‌های غیردولتی متعهد به گسترش توانمندی زنان و افزایش مشارکت آنان در جوامع خود هستند، منعقد کند.
هر یک از این چهار سازمان، پیش نویس‌های کتاب راهنما را در هر مرحله بطور گسترده مورد بررسی و نقد قرار داده و در طراحی، تعیین خط مشی و محتوای آن سهیم بوده و آن‌را از جهت کارایی، اهمیت و ضرورت فرهنگی ارزیابی کرده است. درجستجوی حق انتخاب یک کتاب راهنما است برای استفاده در کارگاه‌های محلی در آفریقا، آسیا و خاورمیانه تنظیم و تهیه شده است. سرپرستان کارگاه‌های هر محل وظیفه سازگارکردن کتاب راهنما را با مقتضیات جامعه خود برعهده می‌گیرند. برای انجام این وظیفه آنان محتوای کتاب را با توجه به شرایط محل به محک آزمایش می‌گذارند و سناریوهای تازه قابل استفاده برای شرکت کنندگان در کارگاه را با محتوای کتاب می‌آمیزند. نسخه‌های نهایی کتاب‌های راهنمای رهبری که از لحاظ زبان و اصطلاحات زبانی، فرهنگ و تم‌های مورد بحث متناسب با نیازها و مقتضیات فرهنگی هر کشورند، ابزار آموزشی مناسبی به شمار می‌روند و زنان می‌توانند به منظور گسترش و بهبود شیوه‌های رهبری از آنها استفاده کنند.

در جستجوی حق انتخاب

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: مهناز افخمی، ترجمه: نغمه زربافیان
تعداد صفحات: ۱۹۶ صفحه
لینک دانلود مستقیم
لینک دانلود کمکی: دریافت فایل

لینک کوتاه مطلب

https://ketabfarsi.ir/?p=4257