کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب رنه و آتالا

۳ آذر ۱۳۹۴
یک نظر

فرانسوا رنه دو شاتوبریان، شاعر معروف و نویسنده فرانسوی در سرزمین «سن مالو» دیده به جهان گشود. خانواده این شاعر با ذوق سرشناس و ثروتمند بودند. وی پس از تحصیلات مقدماتی به سال ۱۷۹۸ به خدمت ارتش درآمد. شهرت عمده شاتوبریان مدیون اشعار رومانتیک و نثر شاعرانه او است. شاهکار ادبی او یعنی کتاب «رنه» یکی از شاعرانه ترین داستان ادبی فرانسه است. آثار دیگر او مناظرات پس از مرگ، عشق و عفت، سفرنامه و مهمتر از همه موهبت آتشین مسیح نام دارد که کتاب‌های «رنه» و «بنی سراج» به آن پیوستگی دارد و یک مجموعه کامل ادبی را تشکیل می‌دهد.
شاتوبریان بطور کلی شاعر و نویسنده خیال پرداز و پراحساسی بشمار می‌رود و آثار ادبی او از شاهکارهای ادبیات فرانسه و همه آنها حاکی از احساساتی است که با ذوق و سلیقه طبیعی و معتقدات مذهبی او آمیخته است.
کتاب «رنه» تابلوی زنده‌ای از زندگی اوست و آنچه در این کتاب به صورت یک افسانه خیالی پرداخته مجموعه اندیشه‌های شخصی او است. رنه قهرمان داستان و تصویری از شاتوبریان و امیلی آیینه از لوسی خواهرش بود و هر کس کتاب رنه را می‌خواند مانند آن است که تاریخ زندگی شاعر را خوانده است، صحنه‌های هیجان انگیز کتاب رنه واکنش‌های روحی انگیزه‌های خیالی همان بود که شاتوبریان در سنین جوانی در گوشه گیری و تنهایی برای خود اندوخته بود و از آن گذشته شاتوبریان با علاقه و محبت خاصی که به مسیحیت داشته تمام داستان‌های خود را روی این زمینه ساخته و در واقع خواندن کتاب «آتالا» و «ماجراهای آخرین بنی سراج» انسان را به عمق و درون او فرو می‌برد.

رنه و آتالا

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: شاتوبریان
تعداد صفحات: ۲۴۳ صفحه
لینک دانلود مستقیم
لینک دانلود کمکی

لینک کوتاه مطلب

https://ketabfarsi.ir/?p=7399
  • بسیار عالی بود تشکر از شما