کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب روت کیت چیست؟

۴ خرداد ۱۳۹۲
بدون نظر

روت‌ کیت (به انگلیسی: Rootkit) مجموعه‌ای از نرم‌‌افزارهاست که کنترل یک سیستم رایانه‌‌ای را به دست می‌‌گیرند. در این نوع حمله، کاربر سیستم متوجه حضور روت‌ کیت نخواهد شد و هکر رایانه توانایی تغییر تمامی تنظیمات رایانه را دارد، رایانه‌ای که تحت سلطه روت‌ کیت و نهایتا هکر قرار می‌گیرد را Zombie می‌‌نامند! اگر ضایعه‌‌ای در شبکه رایانه‌‌ها پیدا شود، با پیگیری آن به زامبی می‌رسیم و هکر نمی‌تواند ردیابی شود.
روت ‌کیت بدافزارهایی هستند که اغلب، ﺁ‌ن‌ها را به خودی خود نمی‌‌توان مخرب یا خطرناک دانست، بلکه قرار گرفتن ﺁن‌ها در کنار ویروس‌ها‌ یا کرم‌های اینترنتی یا نوع استفاده از ﺁن‌هاست که به ﺁنان ماهیتی خطرناک می‌بخشد. به عنوان یک تعریف می‌توان گفت که روت‌ کیت ابزاری نرم‌‌افزاری است که بوسیله ﺁن این امکان وجود دارد تا فایل، پروسه یا کلیدی خاص در رجیستری را پنهان نمود.
روت ‌کیت‌‌ها اغلب در سطح سیستم ‌عامل فعالیت کرده و با تغییراتی که در سیستم‌ عامل یا منابع ﺁن انجام می‌‌دهند، به مقاصد خود دست پیدا می‌کنند. به علت قابلیت پنهان ‌سازی قوی اینگونه برنامه‌ها، شناسایی آن‌‌ها یا برنامه‌ هایی که توسط ﺁن‌ها پنهان گردیده، اغلب مشکل بوده و این امر می‌‌تواند مشکلاتی را برای کاربران بوجود ﺁورد. به عنوان مثال برخی از روت ‌کیت‌ها پس از اجرا بر روی سیستم کاربر، کرمی را از دل خود بیرون ﺁورده و بر روی سیستم کاربر اجرا می‌نمایند. سپس با قابلیت‌های خاص خود ﺁن ‌را از دید کاربر مخفی می‌کنند و کرم مزبور به راحتی به فعالیت‌های مخرب خود به دور از چشم کاربر ادامه می‌دهد.

روت کیت چیست؟

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: بهروز کمالیان
تعداد صفحات: ۳ صفحه
لینک دانلود مستقیم
لینک دانلود کمکی: دریافت فایل

ملحقات؛
چگونه با روت کیت‌ها مقابله کنیم؟

لینک کوتاه مطلب

https://ketabfarsi.ir/?p=2105