کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب زیبای خفته؛ غنچه گل سرخ

۲۱ دی ۱۳۹۵
بدون نظر

«زیبای خفته؛ غنچه گل سرخ» یک کتاب داستان مصور برای کودکان است که به دو زبان فارسی و انگلیسی در یک کتاب جمع آوری شده است.

یکی بود، یکی نبود، در زمان قدیم حاکم جوانی با همسر زیبایش زندگی می‌کرد، آندو یکدیگر را خیلی دوست داشتند ولی متأسفانه هیچگاه بچه دار نمی‌شدند، خیلی دلتنگ بودند و رنج می‌بردند چون آرزو داشتند بچه‌ای از خودشان داشته باشند.
همسر حاکم هر روز در جنگل کنار آبشار، قدم می‌زد و آرزوی بچه‌ای داشت، روزی یک ماهی کوچولو سرش را از آب بیرون اورد و به او
گفت : «بانوی زیبا … مژده … دعای تو مستجاب شد تو بزودی مادر خواهی شد و یک دختر کوچولو و زیبا به نیا خواهی آورد».
– همسر حاکم گفت: «اوه متشکرم … قزل آلای کوچک عزیز، از سخنان شیرین و قشنگ تو تشکر می‌کنم».
پس از مدت کوتاهی، پیش‌بینی ماهی به حقیقت پیوست و عاقبت همسر حاکم صاحب دختری شد، حاکم و همسرش از خوشحالی در پوست خود نمی‌گنجیدند و بسیار خوشحال بودند که صاحب فرزندی شده‌اند.
أسم بجه را «غنچه گل سرخ» گذاشتند. این بچه مثالی گلی سرخ خوش رنگ و دوست داشتنی بود. آنها ساعت‌ها با او بازی می‌کردند و او را می‌خنداندند.
حاکم و همسرش تصمیم گرفتند به مبارکی تولد فرزندشان، مهمانی با شکوهی برپا کنند و تولد او را جشن بگیرند، همه دوستان همسایگان و بستگان خود را به جشن دعوت نمودند و همچنین به شکرانه تولدش از پریان آن سرزمین تقاضا کردند که در این میهمانی شرکت کنند.
در سرزمین حاکم سیزده پری زندگی می‌کردند که این پریان عادت داشتند فقط در ظرف‌های طلا غذا بخورند ولی چون حاکم تنها دوازده ظرف طلا داشت مجبور شد. یکی از پریان بنام «هپ زیبا» را در این جشن دعوت نکند. جشن با شکوه هر چه بیشتر برگزار شد، دیوارهای قصر قدیمی حاکم از نوای موسیقی و شور و نشاط میهمانان به وجود آمده بود. هزاران نفر در سالنی که با پرچمها و میزهای تزئین شده رنگارنگ آراسته شده بود گرد هم آمده بودند، پریانی که به جشن دعوت شده بودند هر یک به ترتیب از جای خود بلند شدند و دعای خود را به «غنچه گل سرخ» هدیه کردند.
قبل از آنکه پری دوازدهم از جای خود بلند شود و دعای خود را بگوید ناگهان باد بسیار سرد و تندی داخل سالن وزید و شمع‌ها را خاموش کرد، آنگاه صدای خنده‌ای وحشتناک و شیطانی سالن را فراگرفت … .

زیبای خفته؛ غنچه گل سرخ

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: علیرضا اکبریان
تعداد صفحات: ۴۴ صفحه
لینک دانلود مستقیم
لینک دانلود کمکی

لینک کوتاه مطلب

https://ketabfarsi.ir/?p=8067