کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب علت دورافتادگی از کتاب

۱ فروردین ۱۳۹۲
بدون نظر

سیستم آموزشی نقش مهمی در شکل گیری شخصیت افراد دارد بخصوص در مقاطع راهنمایی و دبیرستان، در این دوره حتی ممکن است آنچه که فرد در خانواده تحت تأثیر اعضای آن یاد گرفته، به کلی تغییر یا اصلاح کند.
متأسفانه در کشور ما برای ایجاد شوق و رغبت نسبت به کتاب و مطالعه در مدارس، اقدامی نشده است، غیر از اینکه یک برنامه مشخصی برای مطالعه نداریم، کتابخانه های مدارس چندان جدی عمل نمی کنند و ما در موجودی کتابحانه و اداره کنندگان آن شاهد هستیم که مسئله مطالعه خیلی حاشیه ای و پیش پا افتاده تلقی می شود. در این میان غالبا از بین معلمان و دبیران کسی که مقدار علاقه به مطالعه داشته باشد بعنوان کتابدار انتخاب می شود، ولو هیچگونه اطلاعی از کتاب و کتابداری نداشته باشد. در این مورد صرفا همان علاقه کم، کفایت می کند و حتی گاهی کتابدار از بین خود دانش آموزان انتخاب می شود، بدون اینکه بتواند در میان بچه ها جذابیت و ترغیبی برای مطالعه ایجاد کند.
همین بی توجهی باعث نزول سطح مطالعه در بین جوانان و نوجوانان کشورمان می شود، درحالیکه شوق به مطالعه و کتابخوانی در دبستان، راهنمایی و دبیرستان شکل پیدا می کند.
آمار جدید وزارت ارشاد درباره میزان مطالعه در ایران و سایر کشورها، آماری متأثر کننده است. براساس این آمار در میابیم که بیشتر افراد در کشور ما دقایق محدودی را به مطالعه اختصاص می دهند. در حالیکه در برخی از کشورها متوسط ۴ ساعت مطالعه در روز وجود دارد. تفاوت گاه به حدی است که نشانه ای غم انگیز از عدم رغبت و علاقه مردم ما به مطالعه و کتاب را به رخ می کشد.

علت دورافتادگی از کتاب

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: نامشخص
تعداد صفحات: ۴ صفحه
لینک دانلود مستقیم
لینک دانلود کمکی: دریافت فایل

لینک کوتاه مطلب

https://ketabfarsi.ir/?p=1234