کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب فیزیک ناممکن‌ها

۱۴ دی ۱۳۹۴
بدون نظر

با ارائه بینشی هیجان انگیز از آنچه واقعا در آینده می‌توانیم امید به داشتن آن داشته باشیم، فیزیک ناممکن‌ها ما را به سفری در مرزهای علم و ورای آن می‌برد.
همه روزه شاهد آنیم که چیزهایی که روزی از سوی دانشمندان «امکان ناپذیر» قلمداد می‌شدند، پا به عرصه زندگی روزمره ما می‌گذارند؛ دستگاه‌های فکس، آسمان خراش‌های شیشه‌ای، خودروهای گازسوز، شبکه ارتباطی جهانی و قطارهای شناور تندرو. در اینجا نویسنده بنام در سطح جهان، میچیو کاکو با اطمینان مرزهای امروزین علم را در می‌‍نوردد و برای نخستین بار از دید یک کارشناس خبره به بررسی علم واقعی فردا می‌پردازد؛ زمینه‌ای که معمولا قلمرو نویسندگان علمی تخیلی است.
او از امکان پذیری علمی حرکت دائمی، میدان‌های نیرو، نامرئی شدن، توپخانه پرتویی، پاد گرانش و پاد ماده، دور فرستی، تله پاتی، روان جنبانی، روبات‌ها و سای‌بورگ‌ها، تندتر رفتن از نور، سفر در زمان، انرژی نقطه صفر، حیات فرازمینی حتی نهان بینی پرده برمی‌دارد. وی به ما نشان می‌دهد که چگونه چندتایی از این ایده‌ها عملا قوانین فیزیک را نقض می‌کنند. هیچگاه تفاوت بین امکان پذیر، نامحتمل و در شرف وقوع به این روشنی بیان نشده است.
قلمروی علمی تخیلی در کجا پایان می‌پذیرد؟ واقعا به چه چیزهایی می‌توانیم دست پیدا کنیم؟ کاکو در این کتاب قابل فهم، خواندنی و روشن‌گر می‌گوید «هر چیزی که امکان ناپذیر نباشد، حتمی است!».
فیزیکدان بنام، دکتر میچیو کاکو، صاحب کرسی هنری سیمت در فیزیک نظری در دانشگاه سیتی نیویورک است. او نویسنده کتاب‌های پرفروش – فوق فضا و جهان‌های موازی از جمله نوشته‌های او هستند – و نویسنده برجسته دانشگاهی نیز هست که در مجامع مختلف مورد تقدیر قرار گرفته است. دکتر کاکو در رادیو و تلویزیون هم به اجرای برنامه‌های علمی می‌پردازد.

فیزیک ناممکن‌ها

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: دکتر میچیو کاکو
تعداد صفحات: ۱۲۳ صفحه
 لینک دانلود به درخواست ناشر حذف گردید.

لینک کوتاه مطلب

https://ketabfarsi.ir/?p=7625