کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

معرفی کتاب از خویشتن حقیقی تا خوشبختی

۱۸ آبان ۱۳۹۲
۶ نظر

متن کامل مقدمه کتاب «از خویشتن حقیقی تا خوشبختی»؛
یکی از مشکلات انسان‌ها این است که به محض مواجهه با مشکلی کوچک در زندگی، روحیه خود را می‌بازند و شادی و نشاط خود را از دست می‌دهند و دنیا را تمام شده تلقی می‌کنند.
برای اینکه با چنین مسائلی رویارو نشویم، راهی وجود دارد و آن سفر به درونمان است و اینکه بدانیم چه هستم، که هستم و چرا چند صباحی در این دنیا زندگی می‌کنیم و سرانجام به کجا خواهیم رفت.
خداوند متعال که انسان را آفریده و از روح خدایی خود در کالبدش دمیده، او را جانشین خود در روی زمین قرار داده و برای وجود انسان ارزش‌هایی را به ودیعه نهاده است؛ در آیات و روایات بی‌شماری نیز به این موضوع اشاره شده است که انسان، آینه‌ای از وجود خداوند است و کمبود و نقصانی در آفرینش او نیست. خدای حکیم، توانایی‌های بی‌شماری به انسان بخشیده تا در پرتوی این توانایی‌ها به اشرف مخلوقات تبدیل گردد.
گاهی با بروز مسائلی پیش پا افتاده در زندگی، انسان‌ها خود را موجودی بی‌خاصیت می‌پندارند که اختیاری از خود نداشته، تسلیم محض‌اند. خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: «وعسی أن تکرهوا شیئا و هو خیرٍ لکم … » (چه بسا چیزی را خوش نداشته باشید، در حالیکه به نفع شماست و بالعکس).
همه ما انسان‌ها در طول حیات خود، به ابتلائاتی دچار می‌شویم که درجات آن، برای افراد مختلف است. سخت‌ترین آزمون‌ها برای انبیاء و اولیاست، سپس انسان‌های معمولی. این ابتلائات گاهی موجب ارتقای درجه است، گاهی موجب توجه و تنبّه، گاهی کفاره گناهان و گاهی نیز امتحان بندگان.

اما باید توجه داشت که:

مشکلی نیست که آسان نشود     ***     مرد باید که هراسان نشود

معنای حرکت براساس خویشتن‌های درونی، این است که ما چه هدفی را برگزیده‌ایم و این اهداف، آگاهانه است یا ناآگاهانه، خداپسندانه است یا ناپسند و … .

معنای حرکت براساس خویشتن‌های درونی، این است که ما چه هدفی را برگزیده‌ایم و این اهداف، آگاهانه است یا ناآگاهانه، خداپسندانه است یا ناپسند و … .
بیشتر ما انسان‌ها در زندگی به گونه‌ای عمل می‌کنیم که دیگران می‌خواهند و از ما انتظار دارند، نه آنکه خودمان می‌خواهیم و در حد توان و شخصیت ماست. بزرگترین دلیلی که می‌تواند به انسان شادی و نشاط ببخشد و آرامش را برای او به ارمغان آورد، این است که خودش باشد نه آنچه که دیگران انتظار دارند؛ یعنی در واقع خویشتن حقیقی خود باشد.
همراهی با خویشتن حقیقی و اصیل یعنی رسیدن به خوشبختی. یعنی باورهای محدود کننده را کنار بگذاریم و خود حقیقی خویش را بروز دهیم. طبیعی است که زندگی در این دنیا یعنی صد بار زمین خوردن و برای صد و یکمین بار برخواستن! مهم این است که بدانیم موانع و مشکلات را چگونه از پیش پای خود برداریم.
این کتاب یکی از مجلدات مجموعه روان آرام است که به شما می‌آموزد چگونه خودتان باشید و خوشبختی را با تمام وجود لمس و حس کنید. چرا که اگر در مسیر خواسته‌های دیگران و برآورده کردن انتظارات آنان قدم بردارید، نه تنها احساس خوشبختی نخواهید کرد، بلکه همواره دچار چشم و هم‌چشمی، نگرانی، استرس و انواع بیماری‌ها مهلک خواهید شد. بنابراین اگر به دنبال خویشتن حقیقی و خوشبختی هستید، مطالب کتاب را به دقت دنبال کنید و هرجا که از شما تمرین و کوششی خواسته شده، آن را انجام داده تا به مقصود خود نائل شوید.

قلی‌زاده
قم – تابستان ۹۰

معرفی کتاب پیش بسوی زندگی ایده‌آل

لینک کوتاه مطلب

https://ketabfarsi.ir/?p=4317
  • با سلام این کتابها رو از کجا میشه تهیه کرد؟

    • سلام دوست عزیز، بنده این کتاب‌ها رو از کتابخانه حرم مطهر حضرت معصومه (س) در قم تهیه کردم.

    • متشکرم ولی من که شیراز هستم چه جوری تهیه کنم؟

    • لطفاً از طریق بخش تماس، کتاب‌‌هایی که نیاز دارید رو ذکر کنید تا نام و مشخصات ناشر کتاب رو براتون ایمیل کنم.

  • slm.khaste nabashid.in k linke dl nadare ?????// 😐

    • این معرفی کتاب هست، نسخه اصلی حق نشر داره.