کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

معرفی کتاب هنر انتخاب همسر

۸ آبان ۱۳۹۴
۲ نظر

اسلام به مسئله همسریابی و پیوند دختر و پسر به صورت ژرف و گسترده نگریسته است و در انتخاب همسر زیباترین و بهترین شرایط و ضوابط را در نظر گرفته است؛ زیرا پیوند دختر و پسر زیباترین تصویر عالم زندگی است که دارای ارزش و برکات بی‌شماری است. آنان میوه باغ زندگی‌اند و هرکدام زمان مناسبشان برسد، باید چیده شوند.
جوانان از طریق ازدواج به اوج سکونت و آرامش می‌رسند: «لتسکنوا إلیها»؛ و با این پیمان الهی خداوند بر روزیشان می‌افزاید: «یغنیهم الله من فضله».
آنان با ازدواج علاوه بر ارضای غریزه جنسی از راه حلال و استفاده از لذت‌های پاک بر وظیفه مسلمانی خویش عمل کرده و آیین رسول خدا (ص) را زنده نگه می‌دارند و با استمرار بخشیدن به بقای نسل‌ها به سوی کمال آفرینش می‌شتابند و در پی به دست آوردن شادمانی و افزایش روزی و زندگی خدا پسندانه‌اند.
هر یک از دختر و پسر پیش از ازدواج باید درباره شریک زندگی و انتخاب همسر شایسته بکوشند و دور اندیش باشند تا بتوانند خوشبختی خود را به دست آورند.
بر جوانان لازم است که قبل از انتخاب همسر در مورد شرایط و معیارهای اساسی انتخاب همسر اطلاعات کافی کسب کنند و نباید آن را ساده و سهل و آسان بپندارند و نسبت به آن غفلت ورزند.
کتاب حاضر بدین منظور تألیف شده تا جوانان عزیز را در انتخاب همسر یاری کند. این کتاب یک تابلوی راهنمای کوچک برای تمامی دختران و پسران جوانی است که می‌خواهند به دستور خدا و سنت رسول خدا (ص) عمل کرده و برای آسایش روحی و روانی خود و نظام اجتماعی ازدواج کنند.
متأسفانه در عصر حاضر بیشتر دختران و پسران فقط به نظام تربیتی نوین توجه نموده و از نظام تربیت دینی و اخلاقی غفلت ورزیده‌اند و به سمت مادیت محض رفته‌اند، به علت ضعف و سستی نظام تربیتی نوین، دختران و پسران در همسریابی دچار مشکلات فراوان شده‌اند. اسلام با قرار دادن یک سری شرایط و ویژگی‌ها برای دختران و پسران در صدد پی‌ریزی خانواده دست و هدفدار ساختن این نهاد مقدس می‌باشد.
در این مختصر سعی شده است که پایه‌های اساسی همسریابی با قلم سلیس و روان و قابل فهم برای تمامی دختران و پسران بیان شود.

معرفی کتاب هنر همسرداری

لینک کوتاه مطلب

https://ketabfarsi.ir/?p=7330
  • لینک دانلود وجود ندارد

    • این پست صرفا معرفی کتاب می‌باشد.