کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب موفقیت در زندگی زناشویی

۱۷ آبان ۱۳۹۳
بدون نظر

بیست سال قبل به این نتیجه رسیدم که یکی از مهمترین خدمات این است که به مردم کمک کنیم در زندگی زناشویی خود موفقیت را پیدا کنند زیرا شادی آنها و سعادت اجتماع به این امر بستگی دارد. از آن به بعد همیشه سخت مشغول بوده‌ام زیرا در این زمینه کار زیادی وجود دارد. ظرف این بیست سال، صحیح بودن این نظریه بر من ثابت شده است و امروز هم به قوت خود باقی است و بر اساس همین عقیده است که به نوشتن این کتاب مبادرت نموده‌ام.
من به عنوان مشاور امور زناشویی، در پنج قاره جهان به مشکلات زناشویی عده زیادی گوش داده‌ام. در همه جا کوشیده‌ام روش‌های جدیدی ارائه دهم و یا روش‌های موجود را اصلاح کنم. با توجه به مراتب فوق در مورد شرایط موفقیت در زندگی زناشویی، اطلاعات کافی دارم و از روش‌های سعادتمند شدن در زندگی آگاه هستم.
در این کتاب نتیجه تجارت و مطالعات من در این رشته به زبانی ساده و قابل درک به شما خوانندگان گرامی تقدیم می‌گردد.
امیدوارم که این کتاب برای جوانانی که در فکر ازدواج هستند مفید باشد. بهترین روش برای از بین بردن مشکلات زناشویی این است که از به وجود آمدن آنها جلوگیری کنیم! وقتی موفق به انجام این کار خواهیم شد که خطرات احتمالی را از اول بشناسیم. پس امیدوارم آن دسته از جوانانی که می‌خواهند ازدواج کنند، بتوانند از این کتاب استفاده نمایند.

ثانیا در فکر زوج‌های معمولی بوده‌ام که زندگی نسبتا سعادتمندی دارند و با مشکل جدی روبرو نیستند. اشتباه است که فکر کنیم چون زندگی زناشویی ما دچار مشکل مهمی نیست، پس نباید بهتر شود. به عقیده من بسیاری از اشخاص به این اشتباه دچار می‌شوند که در ابتدی ازدواج توقعات زیادی دارند ولی بعدا توقعشان خیلی کم می‌شود. در این کتاب کوشیده‌ام زوج‌های معمولی را تشویق کنم به افق‌های جدیدی چشم بدوزند و در روابط خود امکانات جدیدی کشف نمایند. زوج‌هایی که به زندگی متوسط زناشویی راضی هستند در اطراف ما فراوانند و باید وضع آنها بهتر شود.

ثالثا اکثراً زوج‌هایی را در نظر داشته‌ام که گرفتار مشکلاتی هستند. یعنی اشخاص مأیوس و سرگردان که آرزوهایشان برآورده نشده است. مدت بیست سال مشغول کمک به این نوع افراد بوده‌ام و از ناراحتی‌ها و مشکلات آنها اطلاع دارم. براساس تجربیاتی که پیدا کرده‌ام بعضی از این مشکلات را مورد بحث قرار داده‌ام. امیدوارم این کتاب از آن نوع کتاب‌هایی باشد که بتوانید در اختیار دوستانی قرار دهید که گرفتار مشکلات زناشویی هستند و آنها بتوانند راه حل مشکلات خود را در آن بیابند.

فهرست کتاب
قسمت اول: پنج اصل اساسی
– انتخاب
– آمادگی
– تعدیلات
– سهیم ساختن
– رشد

قسمت دوم: پنج تعدیل مهم
– امور جنسی
– پول
– کار
– خویشاوندان سببی
– داشتن فرزند

قسمت سوم: پنج همسر مشکل
– زن سرد مزاج
– شوهر ساکت
– زن عیب جو
– شوهر خیانتکار
– زن در سنین بالا

قسمت چهارم: پنج مشکل مهم
– حسادت
– تفاوت‌های دینی
– تمایلات عاشقانه
– نداشتن فرزند
– دور شدن از یکدیگر

و … .

موفقیت در زندگی زناشویی

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: دکتر دیوید میس، ترجمه: ط. میکائیلیان
تعداد صفحات: ۶۸ صفحه
لینک دانلود مستقیم
لینک دانلود کمکی: دریافت فایل

لینک کوتاه مطلب

https://ketabfarsi.ir/?p=5103