کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود رمان گرگ بیابان

۱۲ اسفند ۱۳۹۱
۳ نظر

کتاب «گرگ بیان» نیز چون دیگر آثار هسه اتوبیوگرافی خود نویسنده است. جزء جزء توصیف هایی که از هاری هالر شده است؛ از مبتلا بودنش به نقرس و عینکی که به چشم دارد، تا عادت او به مطالعه و نظریات سیاسی او از زندگی شخصی هسه مایه گرفته است.
در سال ۱۹۲۴ پس از بازگشت هسه از تبعید داوطلبانه خویش به سوئیس از آنجا کاملا بیگانه می نمود «نام وحشی بیابان ها» را برای خود انتخاب کرد و در ۱۹۲۶ اشعاری که وصف حال خودش بود را زیر عنوان «خاطرات منظوم گرگ بیابان» منتشر نمود. با انتخاب اصطلاح «گرگ بیابان» کوشش هسه بر این بود که وضعیت خاص خویش را تشریح نماید، وضعیت آدمی که احساس می کرد از دنیا و مردم عادی خویش بریده و چون گرگی در میان بره های اجتماع رها شده است. و شکی نیست که حضور این گرگ تهدیدی برای ایده آل ها، عقاید و شیوه های زندگی اجتماع آن عصر بوده است.
گرگ بیان پدیده عادی عصر ما است، تراژدی مردم خردمندی است که دچار نومیدی می شوند. هاری هالر خردمند ۴۸ ساله که زندگی را فقط با این خاطر تحمل می کند که به عیش خودکشی در سالروز ۵۰ سالگی خویش نائل شود! نمونه ای افراطی از این آدم های زمانه است. ولی او نیز بر سر همان دوراهی قرار می گیرید که خیلی ها دچار آن هستند … .

گرگ بیابان

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: هرمان هسه، مترجم: قاسم کبیری
تعداد صفحات: ۳۳۸ صفحه
لینک دانلود مستقیم
لینک دانلود کمکی: دریافت فایل

لینک کوتاه مطلب

https://ketabfarsi.ir/?p=945
  • کتاب از صفحه ۱۶۰ یهو میره ۱۶۵ چهار صفحه از این کتاب نیست.
    اونم کتابی که اگه دو خطش رو بی دقت بخونی بعد از دو صفحه باید برگردی از اول بخونی.
    ۴ صفحه کوووو؟

  • من این کتاب را تا صفحه ۱۶۰ خواندم اما انگار از ۱۶۵ ادامه داده ینی ۱۶۱-۱۶۴ نیستش لطفا رسیدگی کنید

  • بسیار داستان زیبایی بود.
    من از کودکی به داستان چوپان دروغگو علاقه داشتم.