کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب امریکا از دیدگاه امام خمینی (ره)

۲۵ تیر ۱۳۹۲
بدون نظر

دشمن شناسى و استکبار ستیزى، از مهمترین عناصر تشکیل دهنده فرهنگ و تمدن در حیات اجتماعى انسان‌هاست، جاودانگى و استمرار این اندیشه بیش از هر چیز مرهون تلاش تلاش رادمردان و فرزانگاهى است که با همت والاى خویش حوامع بشرى را به قسط، عدالت، آزادى، سعادت و جاودانگى فراخوانده‌اند.
قیام انبیاء و ائمه معصومین (ع)، دُرّ گرانمایه‌اى است که بر تارک تاریخ مبارزات ادیان الهى بر ضد کافران، ستمگران و بت پرستان چون خورشید تابان پرتو افشانى مى‌کند.
امام (ره) با حفظ اصول و اندیشه ناب اسلامى؛ نه شرقى و نه غربى ضمن انتقاد و حمله به سیاست‌هاى مزورانه شوروى سابق به این نکته ظریف و دقیق و قوف کامل داشت که اکثر توطئه‌هاى منطقه‌اى و جهانى علیه مستضعفان و مسلمانان جهان توسط امریکا سازماندهى مى‌شود از این رو به هنگام کمک‌هاى تسلیحاتى شوروى سابق به عراق فرمود: «امریکا شوروى را هم بازى داده است».
از این‌رو با توجه به پیچیدگى شیوه‌هاى امریکا در مبارزه با انقلاب و نظام اسلامى از سویى و مطرح شدن نظرات گوناگون درباره امریکا در محافل سیاسى، ستاد نمایندگى ولى فقیه در سپاه تصمیم گرفت با جمع آورى دیدگاه‌هاى حضرت امام (ره) درباره امریکا، برادران پاسدار و امت حزب الله را از نظرات رهبر و پرچمدار مبارزه با استکبار جهانى در قرن معاصره آگاه نماید. (بیشتر…)

دانلود کتاب امریکا از دیدگاه امام خمینی (ره)

دانلود کتاب امریکا و اسرائیل دو روی یک سکه

۱۱ تیر ۱۳۹۲
بدون نظر

ایالات متحده با داشتن حدود ۶ میلیون یهودی، یکی از مراکز مهم جهان به شمار می‌رود که افراد این قوم را در دل خود جای داده است. این در حالی است که تنها نیم قرن پیش‌تر، این افراد شماری بسیار اندک را در امریکا به خود اختصاص داده بودند و در فاصله سال‌های ۱۹۰۰ تا ۱۹۲۴ میلادی، حدود یک میلیون یهودی به امریکا مهاجرت کردند.
مهم‌ترین ویژگی اساسی که یهودیان را به جامعه امریکا جذب می‌کرد، مسأله فدرت و توان تأثیرگذاری بر محیط جدید بود. این اقلیت قومی به تدریج رشته‌های اقتصادی و سیاسی اتصال خویش به اجتماع را تقویت کردند و با گذشت زمان، به واسطه ایجاد تفاوت‌های معنی‌دار اقتصادی و سیاسی نوعی فرهنگ پنهان خرده شهروندی را بوجود آورد. (بیشتر…)

دانلود کتاب امریکا و اسرائیل دو روی یک سکه

دانلود کتاب تاریخ توسعه طلبی امریکا در ایران

۳۰ خرداد ۱۳۹۲
بدون نظر

توسعه طلبی امریکا در ایران امری غیرقابل انکار از زمان قدیم بوده و تا به حال ادامه دارد، در کتاب آماده شده همانطور که از عنوانش مشخص است به بررسی توسعه طلبی‌های امریکا در ایران همچون تلاش برای اسیر کردن مورگان شوستر، نخستین توطئه‌ها علیه دولت مصدق و … می پردازد. (بیشتر…)

دانلود کتاب تاریخ توسعه طلبی امریکا در ایران

دانلود کتاب رابطه با امریکا

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲
بدون نظر

موضوع رابطه ایران و آمریکا، همواره یکی از مباحث مهم محافل سیاسی و مطبوعاتی دو کشور بوده و دامنه آن بنابر دلایلی که دائما در حال تغییرند، از ایجاد رابطه دوستانه و همکاری نزدیک تا رویارویی مستقیم و خصمانه امتداد ‌یافته است. در این بین کنش‌ها و واکنش‌هایی شکل گرفته که هر یک سنگی از دیوار بلند بی‌اعتمادی میان ایران و آمریکا را برافراشته است.
در این خصوص عده‌ای از فرهیختگان و اندیشمندان دو کشور میان منافع ملی ایران و منافع جهانی آمریکا مشابهت دیده و رابطه همکاری (سیاسی) میان دو کشور را ضروری ‌دانسته‌اند، ولی عده‌ای دیگر به تعارضات بین این اهداف و منافع تهران و واشنگتن اشاره کرده، انتهای جاده ارتباط و همکاری میان دو کشور را بن‌بست می‌بینند.
ماهیت این روابط هر چه باشد، برای هر دو کشور شایسته پژوهش و بررسی است. تحقیق حاضر به موضوع رابطه ایران و امریکا خواهد پرداخت. (بیشتر…)

دانلود کتاب رابطه با امریکا

دانلود کتاب همه چیز درمورد کشور امریکا

۱۱ فروردین ۱۳۹۲
بدون نظر

این کتاب حاوی اطلاعات مفیدی برای علاقمندان به سفر و زندگی در کشور امریکا می باشد، محتوای این کتاب شامل اطلاعات عمومی در مورد کشور امریکا، اطلاعات جامع تحصیل در امریکا، اطلاعات جامع دانشگاه ها در امریکا، اطلاعات مفید و مهم زندگی در امریکا، اطلاعات جامع انواع ویزا و اقامت در امریکا، اماکن دیدنی آمریکا به صورت مصور و … می باشد. (بیشتر…)

دانلود کتاب همه چیز درمورد کشور امریکا