کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب همه چیز درباره Bluetooth

۶ آذر ۱۳۹۲
بدون نظر

سیم‌هایی که در زندگی روزمره با آنها سر و کار داریم عموماً بر دو نوع هستند. سیم‌ها و کابل‌هایی که برق را از خود عبور می‌دهند و سیم‌ها و کابل‌هایی که اطلاعات داده‌ها و صوت را از خود عبور می‌دهند.
در مورد اول هنوز بشر به آن مرحله از پیشرفت نرسیده است که سیم‌ها را برچیند، اما در مورد دوم به موفقیت‌های بزرگی دست یافته است، بخصوص در قسمت انتقال صوت که اختراع تلفن همراه، یکی از مهمترین دستاوردهای آن است. تلاش‌های بشر در چند سال گذشته برای برچیدن سیم‌ها بسیار گسترده بوده است و در این زمینه فن‌آوری‌های بسیاری توسط شرکت و مؤسسات تخقیقاتی مختلف در سراسر دنیا عرضه شده است. در این میان جدیدترین سیستم بدون سیمی که عمر آن از بقیه سیستم‌ها و فن‌آوری‌ها کوتاه‌تر است سیستمی با نام Bluetooth است.
کتاب حاضر همه چیز را در مورد این سیستم ارتباط بی‌سیم شرح می‌دهد. (بیشتر…)

دانلود کتاب همه چیز درباره Bluetooth

دانلود کتاب بلوتوث چیست؟

۲۱ تیر ۱۳۹۲
بدون نظر

بلوتوث، یک استاندارد برای ارتباط کوتاه برد، مصرف انرژی کم، کم هزینه و بی‌سیم می‌باشد که از تکنولوژی رادیویی استفاده می‌کند. تکنولوژی حاضر استاندارد IEEE تحت عنوان WPAN های ۸۰۲,۱۵ می‌باشد. فناوری بلوتوث شامل چندین نکته کلیدی، که قبول آن را به طور گسترده آسان می‌کند، می‌باشد، در دسترس عموم و استفاده از آن آزاد می‌باشد، توانایی بی‌سیم و کوتاه برد آن به دستگاه‌های جانبی این اجازه را می‌دهد که توسط یک واسط هوایی ارتباط برقرار کنند، جایگزین شدن کابل‌ها که از اتصال دهنده‌ها با اشکال و سایزهای مختلف و چندین گیره، استفاده می‌کردند.
بلوتوث هر دو نوع داده و صوت را پشتیبانی می‌کند که آن را به یک تکنولوژی ایده‌آل تبدیل نموده است که بسیاری از وسایل را قادر به ارتباط با یکدیگر نموده است. بلوتوث از فرکانس غیر منظم استفاده می‌کند و در هر جای دنیا قابل دسترس است، کتاب حاضر بیشتر در مورد این فن آوری صحبت می‌کند. (بیشتر…)

دانلود کتاب بلوتوث چیست؟