کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب کارنامه اسلام

۶ خرداد ۱۳۹۲
بدون نظر

کارنامه اسلام، یک فصل درخشان تاریخ انسانى است، نه فقط از جهت توفیقى که مسلمین در ایجاد یک فرهنگ تازه جهانى یافته اند بلکه به سبب فتوحاتى که آنها را موفق کرد به ایجاد یک دنیاى تازه، وراى شرق و غرب قلمرو اسلام که در واقع نه شرق بود نه غرب.
کارنامه اسلام، نام کتابی از دکتر عبدالحسین زرین کوب می‌باشد. او این کتاب را اول بار در سال ۱۳۴۸ به چاپ رساند. موضوع این کتاب فرهنگ و تمدن اسلامی است. (بیشتر…)

دانلود کتاب کارنامه اسلام

دانلود کتاب حنین، مهم‌ترین غزوه تاریخ اسلام

۴ خرداد ۱۳۹۲
بدون نظر

غزوه حنین، نام نبردی است که در وادی «حنین» بین مسلمانان و قبایل هوازن و ثقیف درگرفت که در آن مسلمانان به پیروزی رسیدند. این جنگ پس از فتح مکه رخ داد.
کتاب حاضر ماجرای جنگ بعد از فتح مکه را روایت می‌کند. (بیشتر…)

دانلود کتاب حنین، مهم‌ترین غزوه تاریخ اسلام

دانلود کتاب صحنه‌های تکان دهنده در تاریخ اسلام

۴ خرداد ۱۳۹۲
۲ نظر

مؤلف کتاب «صحنه‌های تکان دهنده در تاریخ اسلام» که در میان نویسندگان اسلامی یکی از اساتید فن به شمار می‌رود، با مطالعات وسیع و مشاهدات عینی خود در قلمرو اسلامی و دیار غرب، کتاب‌ها و آثار ذی قیمتی بوجود آورده است، مطالعه این کتب، ما را با تمدن درخشان و تعالیم حکیمانه و جهان پسند اسلام بیشتر آشنا می‌سازد. (بیشتر…)

دانلود کتاب صحنه‌های تکان دهنده در تاریخ اسلام

دانلود کتاب تاریخ اسلام از آغاز تا هجرت

۲۰ بهمن ۱۳۹۱
بدون نظر

فهرست کتاب؛ حجاز قلمرو ظهور اسلام، نام و نژاد عرب، ادیان عرب، اوهام و خرافات رایج در میان قبائل عرب، بت های عرب، تجارت قریش، بازارهای ده گانه عرب، علم و هنر عرب، ماه های حرام، رباخواری قریش، روحیات عرب و صفات عمومی قریش، شهر مکه، تولیت کعبه، قبیله قریش، نیاکان پیامبر (ص)، ولادت و پرورش پیامبر (ص)، سفر پیامبر (ص) به شام، شرکت پیامبر (ص) در جنگ فجار، پیمان جوانمردان، ازدواج با خدیجه، ولادت علی (ع)، نصب حجرالاسود توسط پیامبر (ص)، فرزندان پیامبر (ص)، پیامبر (ص) با ثروت خدیجه چه کرد؟، دین پیامبر (ص) قبل از بعثت، وضع عمومی پیامبر (ص) قبل از بعثت، بعثت پیامبر (ص)، علی نخستین کسی که به پیامبر (ص) ایمان آورد، انقطاع وحی و نزول مجدد آن، پیامبر (ص) دعوت خود را آشکار می سازد، خشونت بالا گرفت، اسلام آوردن ابوذر غفاری، معراج پیامبر (ص)، قرآن مجید معجزه بزرگ پیامبر (ص)، و … . (بیشتر…)

دانلود کتاب تاریخ اسلام از آغاز تا هجرت