کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب سفر به دل ادیان

۳ دی ۱۳۹۵
۴ نظر

کتاب «سفر به دل ادیان» یک نمونه پیشنهادی آموزش دین است که در آن یک پسربچه ۱۲ ساله ایرانی در طول سفرهایی که همراه پدرش به نقاط مختلف دنیا انجام می‌دهد با ادیان بزرگ دنیا آشنا می‌شود و در این مدت دست از پرسشگری برنمی‌دارد. اگرچه سعی بر این بوده است که این کتاب چنان ساده نوشته شود تا برای کودکان و نوجوانان ۱۲ سال و بالاتر مفهوم و گویا باشد اما می‌تواند نکاتی جالب و خواندنی برای تمام سنین داشته باشد. (بیشتر…)

دانلود کتاب سفر به دل ادیان

دانلود کتاب قلمرو دین

۲۶ فروردین ۱۳۹۳
بدون نظر

در کتاب «قلمرو دین»، از چند سبک تحقیقی، استفاده شده است؛
در فصل دوم، سوم و چهارم (قلمرو دین در عرصه خداشناسى، نبوت شناسى و معادشناسى) عمدتاً با روش نقلى قرآنى پژوهش شده است و مسائل گوناگون اعتقادى، مانند: چگونگى شناخت خداوند، خداشناسى فطرى، خداشناسى عقلى، عوامل گرایش به شرک، توحید و مراتب آن، صفات الهى، عدل الهى، شبهات مربوط به شرور، افعال الهى، قضا و قدر الهى، ضرورت بعثت پیامبران، شبهات منکران، اوصاف پیامبران، حقیقت وحى، امکان و انواع و مشخصات وحى، تعریف و تعابیر معاد، امکان و وقوع معاد، شبهات منکران، آثار معاد، منازل آخرت و ثواب و عقاب اخروى، با استمداد از آیات قرآن، و تا حدودى از روایات، تبیین و بررسى شده‌اند و به ندرت به دیدگاه‌هاى متکلمان و حکیمان نیز اشاره شده است. البته مسائل کلامى منحصر در این سه عرصه نیست، بلکه مى‌توان مسائل مربوط به امامت و مسائل جدید کلامى را از منظر قرآن و سنّت بررسى کرد. ولى ما در این نوشتار، تنها به این سه مسئله پرداخته ایم، زیرا از مسائل مهم اصول دین هستند.
ولى سبک تحقیق در فصل پنجم و ششم (قلمرو دین در عرصه فقه، حقوق و اخلاق) شبهه محور است! تقریباً بسیارى از شبهاتى که در این عرصه درجامعه ما مطرح بوده، مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. (بیشتر…)

دانلود کتاب قلمرو دین