کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب گزیده شعر نوی منوچهر آتشی

۱۲ مهر ۱۳۹۲
بدون نظر

منوچهر آتشی در سال ۱۳۱۰ در روستای دهرود بخش بوشکان در بوشهر به دنیا آمد. وی، متخلص به «سرنا» شاعر، منتقد، مترجم و روزنامه‌نگار است. وی تحصیلات ابتدایی و دوره متوسط را در بوشهر گذراند و برای گذراندن دوره دانش‌سرای مقدماتی به شیراز رفت. آتشی در سال ۱۳۳۳ آموزگار شد و در شهر بوشهر و اطراف آن به تدریس پرداخت و در سال ۱۳۳۹ به دانش‌سرای عالی تهران وارد شد و در رشته زبان انگلیسی لیسانس گرفت. او در مقطع کارشناسی رشته زبان و ادبیات انگلیسی، فارغ التحصیل شد و در دبیرستان‌های قزوین، به امر دبیری پرداخت. وی در پایان سال‌های خدمت دبیری به عنوان ویراستار در انتشارات سازمان رادیو و تلویزیون به کار پرداخت و در سال ۱۳۵۹ بازنشسته شد و به بوشهر بازگشت.
آتشی از سال ۱۳۳۳ انتشار شعرهایش را شروع کرد و در فاصله چند سال توانست در شمار شاعران مطرح معاصر درآید. نخستین مجموعه شعر او با عنوان «آهنگ دیگر» در سال ۱۳۳۹ در تهران چاپ شد و پس از این مجموعه، دو مجموعه دیگر با نام‌های «آواز خاک» و «دیدار در فلق» انتشار یافت. وی در دهه‌های ۴۰، ۵۰ و ۶۰ به سبک نیمایی شعر می‌سروده در دو دهه آخر عمر به شعر سپید روی آورد. منوچهر آتشی سال ۱۳۸۴ بر اثر ایست قلبی در سن ۷۴ سالگی در بیمارستان سینا تهران درگذشت و در زادگاهش بوشهر به خاک سپرده شد.
کتاب حاضر، بخشی از اشعار نوی سروده منوچهر آتشی می‌باشد. (بیشتر…)

دانلود کتاب گزیده شعر نوی منوچهر آتشی

دانلود گزیده اشعار مهدی اخوان ثالث

۱۴ خرداد ۱۳۹۲
بدون نظر

مهدی اخوان ثالث، شاعر پرآوازه و موسیقی‌ پژوه ایرانی است. تخلص وی در اشعارش «م.امید» بود. اخوان ثالث در شعر کلاسیک ایران توانمند بود. وی به شعر نو گرایید او آثاری دلپذیر در هر دو نوع شعر به جای نهاده ‌است. همچنین او آشنا به نوازندگی تار و مقام‌های موسیقیایی بوده‌ است. مهدی اخوان ثالث نخستین دفتر شعرش را با عنوان ارغنون در سال ۱۳۳۰ منتشر کرد. اگر چه اخوان در دهۀ ۲۰ فعالیت شعری خود را آغاز کرد، اما تا زمان انتشار دومین دفتر شعرش (زمستان) در سال ۱۳۳۶، در محافل ادبی آن روزگار شهرت چندانی نداشت. با اینکه نخست به سیاست گرایش داشت ولی پس از رویداد ۲۸ مرداد از سیاست تا مدتی روی گرداند. چندی بعد با نیما یوشیج و شیوه سرایندگی او آشنا شد. شاهکار اخوان ثالث شعر «زمستان» است. (بیشتر…)

دانلود گزیده اشعار مهدی اخوان ثالث

دانلود شعر آخرین همسفر

۲۹ فروردین ۱۳۹۲
یک نظر

کتاب شعر آخرین همسفر نوشته فریدون ایل بیگی، یک کتاب شعر به سبک شعر نو، شیوه بدیعی در هنر سرایندگی اشعار می باشد که در چندین بخش و مجموعه شعر گرداوری شده است، این اثر منتخب اشعار سال ۱۳۳۵ تا سال ۱۳۴۲ می باشد. (بیشتر…)

دانلود شعر آخرین همسفر

دانلود کتاب شعر آشفته – مجموعه اشعار نو

۹ اسفند ۱۳۹۱
بدون نظر

شعر نو، گونه ای جدید شعر معاصر است که از اشعار قبل خود ساختاری متمایز دارد، شعر نو فارسی عنوانی است در برابر شعر کهن فارسی از آنجا که در وزن عروضی و قالب از شعر کهن سنتی پیروی نمی کند را شعر نو می نامند.
کتاب حاضر مجموعه بیش از ۳۰ قطعه شعر نو فارسی از شاعران معاصر جوان می باشد. (بیشتر…)

دانلود کتاب شعر آشفته – مجموعه اشعار نو

دانلود شعر تیرگی

۱۸ بهمن ۱۳۹۱
بدون نظر

فیروزه فیض آبادی یکی از شاعران تازه کار و ناشناس در بین سیلی از شاعران ایران زمین می باشد که اولین کتاب شعر او بنام تیرگی را برای دانلود آماده کرده ایم؛ اعتماد نکنیم/ از این راه، آب را گل نکنیم/ در مسیر به اطراف نگاهی نکنیم/ گام را کج نکنیم/ وقت خواب به فردا سلامی نکنیم/ روز نو به شادی لبی تر نکنیم/ به عشق یار هوایی در سر نکنیم/ به بدی عادت نکنیم/ زندگی سر نکنیم/ اعتماد نکنیم … . (بیشتر…)

دانلود شعر تیرگی