کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب نوآوری و کارآفرینی

۱۰ دی ۱۳۹۴
بدون نظر

جهان به سمت اقتصاد کارآفرینی در حال حرکت است و ایجاد شرکت‌های جدید در مرکز این فعالیت قرار دارد.
شرکت‌های تجاری جدید نیز با سرعتی بی‌سابقه در حال توسعه هستند. کارآفرینان پر آوازه نظیر استیو جابز از شرکت اپل، دبی فیلدز از شرکت میسیز فیلدز، بیل گیتس از شرکت مایکروسافت و فرد اسمیت از شرکت فدکس همگی با نشان دادن روحیه کارآفرینی، خلاقیت و ریسک پذیری، افق‌های جدیدی را فرا روی اقتصاد هزاره جدید گشوده‌اند. کارآفرینان در واقع قهرمانان توسعه اقتصادی و تجارت معاصر هستند. در کتاب نوآوری و کارآفرینی با مدل‌های فرآیندی، رویدادی و چند بعدی کارآفرینی آشنا خواهید شد و در ادامه ضمن تشریح تفاوت نوآوری و کارآفرینی، نقش خلاقیت در کارآفرینی و مراحل فرآیند خلاقانه را توضیح داده است. (بیشتر…)

دانلود کتاب نوآوری و کارآفرینی

دانلود کتاب راه روشن

۲ دی ۱۳۹۲
بدون نظر

چکیده گفتگو با ۱۰۰ دانش آموخته کارآفرین دانشگاه صنعتی شریف؛
از سال ۱۳۴۹ که نخستین فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف قدم به عرصه‌های صنعت نو پای ایران نهادند، تاکنون بیش از ۳۰۰۰۰ نفر از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند. این دانش آموختگان در صنایع مختلف دولتی و خصوصی مشغول به کار شده‌اند و هر یک به سهم خود نقشی در گردش چرخه صنعت ایران را برعهده داشته‌اند.
از سوی دیگر، دانشجویان و استادان دانشگاه نیز با انتقال تجربیات خود به شرکت‌های دانش بنیانی که تأسیس کرده‌اند سهمی درخور پیشرفت‌های صنعتی این مرز و بوم داشته‌اند که این روند از سال ۱۳۸۱ و با تشکیل مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته شریف، آهنگ سریع‌تری نیز به خود گرفته است.
مرکز کارآفرینی شریف، از طریق انجام گفتگو با برخی از این نقش‌آفرینان عرصه صنعت، می‌کوشد تا تجربیات ارزنده و فناوری‌های ایجادشده به دست این افراد را به دیگر اقشار جامعه انتقال دهد و ضمن اطلاع‌رسانی از فعالیت‌های کارآفرینانه صورت پذیرفته، شوق خطر کردن و ورود به صحنه کار و کوشش را در میان فارغ‌التحصیلان جدید، تقویت نماید. (بیشتر…)

دانلود کتاب راه روشن

دانلود کتاب کارآفرینی

۱ بهمن ۱۳۹۱
بدون نظر

کارآفرین کسی است که توانایی آن را دارد تا فرصت های کسب و کار را ببیند و آن ها را ارزیابی کند، منابع لازم را جمع آوری و از آن ها بهره برداری کند و عملیات مناسبی را برای رسیدن به موفقیت پی ریزی نماید، کار آفرین شخصی است اهل عمل و با انگیزه قوی که برای دست یافتن به هدف ریسک می کند. فهرست ویژگی ها و خصوصیات مندرج در این جزوه الگوی مفیدی از افراد کارآفرین عرضه می کند. (بیشتر…)

دانلود کتاب کارآفرینی