کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب اقتصاد مقاومتی از نگاهی دیگر

۴ دی ۱۳۹۹
بدون نظر

بعد از ۱۰ سال از مطرح شدن اقتصاد مقاومتی، چون مردم کاری و نتیجه‌ای از آن ندیده‌اند، این سیاست تبدیل شده است به سیاستی صرفا شعاری و مسئولینی هم این شعار را برای تملق و چاپلوسی با حرارتی تصنعی تکرار می‌کنند. اصلی‌ترین علت ناموفق بودن سیاست اقتصاد مقاومتی مهیا نبودن و مهیا نکردن مقدمات و شرایط اساسی آن است. حتی شرایطی که به ظاهر هیچ ارتباطی با اقتصاد نداشته باشند اما قطعا بر اقتصاد اثر می‌گذارد. (بیشتر…)

دانلود کتاب اقتصاد مقاومتی از نگاهی دیگر

دانلود کتاب کسب درآمد از مهارت و سرگرمی

۲۲ دی ۱۳۹۵
بدون نظر

همه ما در زندگی روزمره خود علایقی داریم که به راحتی می‌توانیم از آنها درآمد کسب کنیم، برخلاف نظر بعضی‌ها که گمان می‌کنند کسب درآمد کار بسیار دشواری است، باید گفت که در دنیای امروز به لطف اینترنت درآمد زایی به کاری بسیار ساده بدل شده است که به اندکی پشتکار می‌توان به نتیجه مطلوب رسید. مثلاً یکی از راه‌های کسب درآمد از اینترنت می‌تواند آموزش باشد؛ شما می‌توانید با ارائه آموزش‌هایی در زمینه‌ای که در آن تخصص دارید دیگران را بهره‌مند کنید و در ازای آن درآمد کسب کنید.
در این کتاب بیشتر با مسئله کسب درآمد از راه آموزش، سرگرمی و مهارت آشنا خواهید شد. (بیشتر…)

دانلود کتاب کسب درآمد از مهارت و سرگرمی

دانلود کتاب نوآوری و کارآفرینی

۱۰ دی ۱۳۹۴
بدون نظر

جهان به سمت اقتصاد کارآفرینی در حال حرکت است و ایجاد شرکت‌های جدید در مرکز این فعالیت قرار دارد.
شرکت‌های تجاری جدید نیز با سرعتی بی‌سابقه در حال توسعه هستند. کارآفرینان پر آوازه نظیر استیو جابز از شرکت اپل، دبی فیلدز از شرکت میسیز فیلدز، بیل گیتس از شرکت مایکروسافت و فرد اسمیت از شرکت فدکس همگی با نشان دادن روحیه کارآفرینی، خلاقیت و ریسک پذیری، افق‌های جدیدی را فرا روی اقتصاد هزاره جدید گشوده‌اند. کارآفرینان در واقع قهرمانان توسعه اقتصادی و تجارت معاصر هستند. در کتاب نوآوری و کارآفرینی با مدل‌های فرآیندی، رویدادی و چند بعدی کارآفرینی آشنا خواهید شد و در ادامه ضمن تشریح تفاوت نوآوری و کارآفرینی، نقش خلاقیت در کارآفرینی و مراحل فرآیند خلاقانه را توضیح داده است. (بیشتر…)

دانلود کتاب نوآوری و کارآفرینی

دانلود کتاب فروش موفق

۳۰ آبان ۱۳۹۴
بدون نظر

فروش اثر بخش با عملکردی مطلوب برای موفقیت هر نوع کسب و کاری حائز اهمیت است. میزان موفقیت شما در کسب بهترین نتایج به عنوان فروشنده‌ای که در ارتباط مستقیم با مشتری است یا به عنوان مدیر گروه فروش بر اساس دو معیار تعیین می‌شود:
۱. دانش و اطلاعات شما در مورد محصولتان
۲. درک شما از مشتری‌ها و مهارت‌های ارتباطی شما و داشتن صبر و حوصله برای به انجام رساندن یک فروش موفق.
کتاب «فروش موفق» به کلیه جنبه‌های فروش می‌پردازد و توصیه‌های لازم برای اتخاذ رویکرد فکری صحیح سازماندهی خود درک نیازهای مشتریان و توسعه مهارت‌های ضروری مانند معرفی محصول و مذاکره کردن را در اختیار شما قرار می‌دهد. (بیشتر…)

دانلود کتاب فروش موفق

معرفی کتاب اصول مدیریت در کسب و کار جهانی

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴
۳ نظر

آنچه در این اثر به آن پرداخته شده، مبانی و اصولی است که ژاپنی‌ها در پرتو اعتقاد راسخ و با اجراء کامل آن به توانایی‌ها و قابلیت‌هایی دست یافته‌اند که بر اساس آن بحران‌های شدید اقتصادی و اجتماعی را مدیریت کرده و جایگاه خود را در اقتصاد جهانی تحکیم نموده‌اند؛ البته این درست نیست که این اصول را فقط مختص ژاپنی‌ها بدانیم، بلکه امروزه تمامی کشورهای پیشرفته که در اقتصاد جهانی نقش قابل ملاحظه‌ای دارند، از این اصول تبعیت می‌کنند و با بهره‌گیری از آن، سعی در ارتفاء جایگاه خود در جهان دارند.
به همین منظور نام این کتاب «اصول مدیریت در کسب و کار جهانی» انتخاب شده است. (بیشتر…)

معرفی کتاب اصول مدیریت در کسب و کار جهانی

دانلود کتاب مدیریت در کسب‌وکارهای خانوادگی

۱۸ آذر ۱۳۹۳
بدون نظر

کسب‌وکارهای خانوادگی نقش مهمی را در اقتصاد کشورها ایفا می‌کنند. بخش قابل توجهی از کسب‌وکارهای موجود بر پایه مدیریت یا مالکیت خانوادگی استوار است، به طوری که حدود نیمی از تولید ناخالص ملی در بسیاری از کشورها از طریق این کسب‌وکارها تأمین می‌شود. اما تصور و باور اکثر ما از کسب‌وکار خانوادگی چیست؟
آنچه باعث حفظ و رونق کسب‌وکار خانوادگی می‌شود، آموختن این مطلب است که چگونه با کسانی که به آنها علاقه و ارتباط عاطفی داریم، فعالیت شغلی سالمی داشته باشیم. شاید این کار ساده به نظر برسد، چه چیز بهتر از اینکه شما با کسانی کار کنید که آنها را به خوبی می‌شناسید و به آنها علاقه قلبی دارید، اما در واقع این کار چندان هم ساده نیست. (بیشتر…)

دانلود کتاب مدیریت در کسب‌وکارهای خانوادگی

دانلود کتاب آمریکا در سراشیب

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
بدون نظر

دو نکته ضروری در مورد این کتاب حائز اهمیت است:
اولاً این کتاب در اوایل دهه ۱۹۸۰ میلادی تألیف شده است. یعنی در دورانی که اتحاد شوروی دیگر یک کشور سوسیالیستی نبود و بر آن نظام سرمایه داری حاکم شده بود.
ثانیاً تیترهای فرعی که در شروع هر بخش می‌بینید در متن اصلی موجود نیست و توسط مترجم اضافه شده است.

فهرست مطالب؛
– سرمایه داری: قانون ارزش، کالا، بازار
– تضاد اساسی سرمایه داری
– بحران سرمایه داری و گرایش نزولی نرخ سود
– انحصار و سرمایه مالی
– سرمایه داری جهانی و ساختار قدرت بین‌المللی (بیشتر…)

دانلود کتاب آمریکا در سراشیب

دانلود کتاب کندوی عسل

۲۸ فروردین ۱۳۹۳
بدون نظر

احتمالاً بارها این جمله را در رسانه‌ها از زبان مخترعان و صاحبان طرح و ایده، شنیده‌اید که:
«دولت باید از طرح ما حمایت کند».
چه کسی تعیین کرده است که دولت باید از جیب ملت، مخارج تحقیقاتی هر مبتکری را تأمین کند؟ از روز اول چه کسی و با چه منطقی این توقع را در اذهان مردم قرار داده است که برای آزمودن هر طرح جدیدی و تجاری سازی آن، منابع ملی یک کشور باید صرف گردد؟ هر قدر هم که یک طرح، نوآورانه و متحورانه باشد، دلیل نمی‌شود که بخشی از بودجه عمومی کشور به آزمون و خطا بر روی آن اختصاص یابد. موارد اندک و البته بنیادینی مانند دفاع از کشور یا تقویت غرور ملی وجود دارد که صرف منابع ملی برایشان توجیه دارد ولی در فضای کسب و کار خصوصی، سازوکارهای دیگری وجود دارند تا از طرح‌های مبتکران «حمایت» نکنند، بلکه در آنها «مشارکت» نمایند.
به نظر می‌رسد مفهوم «سرمایه گذاری خطرپذیر» در کشورما حتی برای پژوهشگران و نوآوران نیز مطلب جدید و ناشناخته باشد که این کتاب می‌کوشد تا مفاهیم پایه آن را بسیار مختصر و مفید برای مخاطب فرهیخته ولی کم‌اطلاع در این باره، توضیح دهد. (بیشتر…)

دانلود کتاب کندوی عسل

دانلود کتاب راه‌اندازی کسب‌وکار امروزی

۴ دی ۱۳۹۲
یک نظر

برای راه‌اندازی هر کسب‌وکاری، نخست لازم است برای خودمان برنامه‌ای داشته باشیم و بدانیم چه منابعی در اختیار داریم، چقدر فرصت داریم تا به اندازه مشخصی از پیشرفت برسیم و بتوانیم تصور درستی از مسیر حرکتمان را ترسیم کنیم.
مجموعه این جزئیات، می‌تواند چارچوب فعالیت ما را در قالب کسب‌وکاری که قرار است به راه بیندازیم، ‌مشخص نماید. البته از آنجا که ما ایرانی‌ها چندان عادت به نگارش نداریم و از دیدی کلی‌تر، اصلا عادت به برنامه‌ریزی نداریم، احتمالا نگارش یک طرح کسب‌وکار، برای ما مشکل‌ترین بخش در راه ایجاد یک شرکت خواهد بود!
ولی متأسفانه اهمیت چنین کاری ممکن است تا قبل از این که سرمان به سنگ نخورد، برایمان آشکار نشود.
این نوشته می‌کوشد با طی کمترین مسیر، خواننده علاقه‌مند را به چنین هدفی برساند. (بیشتر…)

دانلود کتاب راه‌اندازی کسب‌وکار امروزی

دانلود کتاب صوتی روش‌های تحقیقاتی در اقتصاد

۲۵ شهریور ۱۳۹۲
بدون نظر

کتاب صوتی «روش‌های تحقیقاتی در اقتصاد»، مصاحبه‌ای با ساسان بختیاری؛ دانشجوی سال سوم اقتصاد با گرایش اقتصاد کلان و اقتصاد نیروی کار می‌باشد.
در این مصاحبه، به بررسی روش‌های تحقیق در مسائل اقتصادی پرداخته می‌شود و عوامل رشد یا کاهش تولید یک شرکت نیز مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. (بیشتر…)

دانلود کتاب صوتی روش‌های تحقیقاتی در اقتصاد