کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب کندوی عسل

۲۸ فروردین ۱۳۹۳
بدون نظر

احتمالاً بارها این جمله را در رسانه‌ها از زبان مخترعان و صاحبان طرح و ایده، شنیده‌اید که:
«دولت باید از طرح ما حمایت کند».
چه کسی تعیین کرده است که دولت باید از جیب ملت، مخارج تحقیقاتی هر مبتکری را تأمین کند؟ از روز اول چه کسی و با چه منطقی این توقع را در اذهان مردم قرار داده است که برای آزمودن هر طرح جدیدی و تجاری سازی آن، منابع ملی یک کشور باید صرف گردد؟ هر قدر هم که یک طرح، نوآورانه و متحورانه باشد، دلیل نمی‌شود که بخشی از بودجه عمومی کشور به آزمون و خطا بر روی آن اختصاص یابد. موارد اندک و البته بنیادینی مانند دفاع از کشور یا تقویت غرور ملی وجود دارد که صرف منابع ملی برایشان توجیه دارد ولی در فضای کسب و کار خصوصی، سازوکارهای دیگری وجود دارند تا از طرح‌های مبتکران «حمایت» نکنند، بلکه در آنها «مشارکت» نمایند.
به نظر می‌رسد مفهوم «سرمایه گذاری خطرپذیر» در کشورما حتی برای پژوهشگران و نوآوران نیز مطلب جدید و ناشناخته باشد که این کتاب می‌کوشد تا مفاهیم پایه آن را بسیار مختصر و مفید برای مخاطب فرهیخته ولی کم‌اطلاع در این باره، توضیح دهد. (بیشتر…)

دانلود کتاب کندوی عسل

دانلود کتاب راه‌اندازی کسب‌وکار امروزی

۴ دی ۱۳۹۲
یک نظر

برای راه‌اندازی هر کسب‌وکاری، نخست لازم است برای خودمان برنامه‌ای داشته باشیم و بدانیم چه منابعی در اختیار داریم، چقدر فرصت داریم تا به اندازه مشخصی از پیشرفت برسیم و بتوانیم تصور درستی از مسیر حرکتمان را ترسیم کنیم.
مجموعه این جزئیات، می‌تواند چارچوب فعالیت ما را در قالب کسب‌وکاری که قرار است به راه بیندازیم، ‌مشخص نماید. البته از آنجا که ما ایرانی‌ها چندان عادت به نگارش نداریم و از دیدی کلی‌تر، اصلا عادت به برنامه‌ریزی نداریم، احتمالا نگارش یک طرح کسب‌وکار، برای ما مشکل‌ترین بخش در راه ایجاد یک شرکت خواهد بود!
ولی متأسفانه اهمیت چنین کاری ممکن است تا قبل از این که سرمان به سنگ نخورد، برایمان آشکار نشود.
این نوشته می‌کوشد با طی کمترین مسیر، خواننده علاقه‌مند را به چنین هدفی برساند. (بیشتر…)

دانلود کتاب راه‌اندازی کسب‌وکار امروزی

دانلود کتاب گنج پنهان

۳ دی ۱۳۹۲
بدون نظر

شاید تاکنون این گفته پیشینیان را شنیده باشید که «وقت طلاست!».
در همه فرهنگ‌های ملل درباره ارزش زمان داستان‌ها زده‌اند، از جمله افغان‌ها می‌گویند: «شما ساعت را در اختیار دارید و ما زمان را» و نیز چینی‌ها می‌گویند: «صبر، کوه را هم جابجا می‌کند». بنابراین برای رسیدن به بهترین حالت استفاده از زمان، همچنان که باید هم دم را غنیمت دانست، باید از شتابزدگی هم خودداری نمود.
کتاب «گنج پنهان» می‌کوشد تا به خواننده بیاموزد که چگونه از زمان خود به بهترین روش و به صورتی بهره‌ور کام جوید. در این راستا، باید باورهای خود را درست گردانیم و تغییرات لازم را در نگرش و اندیشه خود پدید آوریم و آنچه وقت ما را هدر می‌دهد بشناسیم و از آن بپرهیزیم. (بیشتر…)

دانلود کتاب گنج پنهان

دانلود کتاب راه روشن

۲ دی ۱۳۹۲
بدون نظر

چکیده گفتگو با ۱۰۰ دانش آموخته کارآفرین دانشگاه صنعتی شریف؛
از سال ۱۳۴۹ که نخستین فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف قدم به عرصه‌های صنعت نو پای ایران نهادند، تاکنون بیش از ۳۰۰۰۰ نفر از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند. این دانش آموختگان در صنایع مختلف دولتی و خصوصی مشغول به کار شده‌اند و هر یک به سهم خود نقشی در گردش چرخه صنعت ایران را برعهده داشته‌اند.
از سوی دیگر، دانشجویان و استادان دانشگاه نیز با انتقال تجربیات خود به شرکت‌های دانش بنیانی که تأسیس کرده‌اند سهمی درخور پیشرفت‌های صنعتی این مرز و بوم داشته‌اند که این روند از سال ۱۳۸۱ و با تشکیل مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته شریف، آهنگ سریع‌تری نیز به خود گرفته است.
مرکز کارآفرینی شریف، از طریق انجام گفتگو با برخی از این نقش‌آفرینان عرصه صنعت، می‌کوشد تا تجربیات ارزنده و فناوری‌های ایجادشده به دست این افراد را به دیگر اقشار جامعه انتقال دهد و ضمن اطلاع‌رسانی از فعالیت‌های کارآفرینانه صورت پذیرفته، شوق خطر کردن و ورود به صحنه کار و کوشش را در میان فارغ‌التحصیلان جدید، تقویت نماید. (بیشتر…)

دانلود کتاب راه روشن