کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب فواید دارویی عسل و دارچین

۱۰ مرداد ۱۳۹۲
بدون نظر

فواید دارویی عسل و دارچین؛ درمان بیماری‌های قلبی: مخلوطی از عسل و پودر دارچین را تهیه کنید و بجای مربا روی نان قرار دهید و بطور منظم در وعده صبحانه صرف کنید. این روش در کاهش کلسترول، جلوگیری از بروز حمله قلبی، تنفس راحت و تقویت ضربان قلب مؤثر است … . (بیشتر…)

دانلود کتاب فواید دارویی عسل و دارچین

دانلود کتاب درمان ریزش مو

۱۶ تیر ۱۳۹۲
بدون نظر

ریزش مو که در اغلب مردان شایع است امروزه به دغدغه مهمی برای برخی خانم‌ها نیز تبدیل شده است!
ریزش مو می‌تواند از عوامل مختلفی ناشی شود که کمبود مواد مغذی مناسب برای مو از عوامل مهم ریزش مو می‌باشد؛ علت دیگر ریزش موی سر، کندی جریان خون در پوست کف سر می‌باشد.
این کتاب کوچک می‌تواند برای پیدا کردن جواب سؤال‌های بزرگ شما درمورد ریزش مو و درمان آن کمک کند. (بیشتر…)

دانلود کتاب درمان ریزش مو

دانلود کتاب داروهای گیاهی

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲
۳ نظر

گیاهان دارویی، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آنها حاوی ماده مؤثره می باشد. این ماده که کمتر از ۱٪ وزن خشک گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی مؤثر بر موجودات زنده است. همچنین کاشت، داشت و برداشت این گیاهان به منظور استفاده از ماده موثره آنها انجام می‌گیرد.
اگر نحوه آماده سازی داروهای گیاهی و تحویل آنها به مردم به نحو صحیح انجام نگیرد خواص درمانی گیاه از بین رفته یا تقلیل می‌یابد که این امر موجب عدم تأثیر گیاه در درمان بیماری می‌گردد. (بیشتر…)

دانلود کتاب داروهای گیاهی

دانلود کتاب روغن درخت چای

۲ اردیبهشت ۱۳۹۲
یک نظر

این مقاله جامع ترین منبع موجود درباره «روغن درخت چای» از ابتدای استفاده آن در پزشکی تا کنون می باشد. با توجه به اینکه محبوبیت طب مکمل در دهه های اخیر درحال افزایش بوده است، تلاش برای تأیید استفاده ترکیبات گیاهی در موارد درمانی مفروض، باعث افزایش تحقیقات در محیط آزمایشگاه و برخی موارد در محیط بدن شده است.
یکی ازاین فرآورده های گیاهی روغن درخت چای است که یک روغن ضروری فرار است که عمدتا ازدرخت بومی استرالیا Melaleuca alternifolia استخراج می شود. روغن درخت چای بطور گسترده ای بخاطر خواص ضدمیکروبی آن که مربوط به ماده مؤثر آن است، از فرمولاسیون بسیاری از ترکیبات موضعی برای درمان عفونت های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد.
این درخت بطور گسترده ای در استرالیا، اروپا و آمریکا شمالی وجود دارد و در بازار بعنوان دارویی برای بیماری های مزمن مختلف عرضه می شود. (بیشتر…)

دانلود کتاب روغن درخت چای