کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب اختلال رفتاری

۱۸ مهر ۱۳۹۲
بدون نظر

واژه خشونت، باعث ایجاد احساسی ناخوشایند در افرادی می‌شود که طی دوران کودکی، مورد تمسخر و بی‌توجهی همبازی‌ها یا همکلاسی‌های خود قرار گرفته‌اند. تمسخری ساده، ممکن است منجر به واکنش شدیدی شود که دامنه آن از اهانتی لفظی تا خشونت فیزیکی، متغیر است. بررسی پدیده خشونت، اهمیت غیرقابل انکاری برای والدینی دارد که یک یا چند فرزند آنها خشونت‌گرا و یا قربانی خشونت هستند. گروه سنی این کودکان ممکن است ۲ تا ۳ ساله، نوجوان و یا بین این سنین باشد.
کودکان خشونت‌گرا، سعی می‌کنند از طریق خشونت فیزیکی یا لفظی، بر کودکان دیگر مسلط شوند. آنها ممکن است عصبانی، نگران، آزرده و ناامید از خود باشند. اما قادر به برخورد با این احساسات نبوده و یا رفتارهای خشونت آمیز را از الگوهای شخصیتی خاصی آموخته باشند. آنها برای خروج از وضعیت نامطلوب روحی خود، از خشونت لفظی یا فیزیکی استفاده کرده و دیگران را آزار می‌دهند. متأسفانه، کودکان خشن، تیزهوشی شگفت آوری در انتخاب قربانیان خود دارند. آنها معمولا قربانیان خود را از میان افراد منزوی، بی‌نام و نشان و آسیب پذیر انتخاب می‌کنند. خشونت می‌تواند موجب بروز حوادث فاجعه آمیزی در میان کودکان شود.
کتاب حاضر مسئله اختلال رفتاری کودکان را تشریح خواهد کرد. (بیشتر…)

دانلود کتاب اختلال رفتاری

دانلود کتاب عکاسی مفهومی

۵ مهر ۱۳۹۲
بدون نظر

عکس مفهومی یا Conceptual به عکسی گفته می‌شود که هدف عکاس از آن، معمولا بیان مفهومی خاص با کمک عناصر تصویر است. عکس مفهومی باید بیننده را به تفکر وادار کند. هر نوع عکسی از سبک‌های مختلف عکاسی، در صورت القای مفهومی خاص به بیننده در دسته «عکس‌های مفهومی» نیز قرار می‌گیرند.
عکاسی وقتی که با خلاقیت و رگه‌هایی از طنز همراه شود می‌تواند جذاب‌تر و الهام بخش‌تر شود. این عکس‌ها باید برای تمام عکاسان تیزبینی که سعی در گرفتن عکس‌های استثنائی دارند، با ارزش باشد. عکاسان این عکس‌های برجسته را با تمام تلاش، تخیل و خلاقیتشان گرفته‌اند تا به ما فرصت دیدن شگفتی‌های عکاسی را از چشمان خلاقانه شان بدهند.
در این کتاب مجموعه‌ای عکس‌های مفهومی به همراه توضیحاتی در مورد آن، ارائه می‌شود. (بیشتر…)

دانلود کتاب عکاسی مفهومی

دانلود کتاب جایگاه زن در ادیان یهود، مسیحیت و اسلام

۱۵ مرداد ۱۳۹۲
بدون نظر

زن حقیقتی است که در طول تاریخ، فراز و نشیب‌های فراوانی را تحمل کرده و از زنده به گور شدن تا خدایی شدن را به خود دیده است!
زن غیر از حقیقت انسانی، رازی در خود نهفته دارد که باید جلوه‌های مختلف آن کشف و صورت‌های گوناگونش پدیدار شود تا آنگونه که هست، شناسایی و معرفی گردد. زن در اسلام، مظهر قداست و پاکی، موجب خیر و برکت شناخته شده و از ارزش و احترام فوق العاده‌ای برخوردار است. هویت زن، هویت جامعه است و در واقع ارزش گذاشتن به زن و کمالات و خدمات بی پایان او، ارزش گذاشتن به تمام اقشار جامعه می‌باشد. این ارزش گذاشتن به زن، فقط در دین اسلام نیست و بطور کلی در فرهنگ وحی از زن به عظمت یاد شده است. برای نمونه می‌توان به حضرت مریم (س) اشاره کرد. حضرت مریم (س)، نمونه یکی از بزرگ‌ترین اعجازهای آسمانی معرفی می‌شود و وجود عیسی (ع) یکی از تجلیات کمال روحانی این زن به شمار می‌رود. حضرت مریم (س)، با تقوا و درایت بود و لحظه‌ای از توجه به پروردگارش باز نمی‌ماند و بر اثر همین فضائل، آغوشش مهد پرورش عیسی (ع) گردید. (بیشتر…)

دانلود کتاب جایگاه زن در ادیان یهود، مسیحیت و اسلام