کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب وصلت نامه عطار نیشابوری

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲
بدون نظر

کتاب حاضر مجموعه مختصری از اشعار منسوب به «فریدالدین ابوحامد محمدبن ابوبکر ابراهیم بن اسحاق عطار کدکنی نیشابوری» ملقب به عطار نیشابوری می باشد که داستان و حکایت‌های جالبی را به زبان شعر فارسی روان بیان می‌کند.
ابتدای سخن کتاب اینگونه آغاز می‌شود؛
ابتدا کردم بنام کردگار / خالق هفت و شش و پنج و چهار / آن خداوندی که هستی ذات اوست / هر دو عالم مصحف آیات اوست / آن خداوندی که آدم را ز خاک / آفرید و داد او را جان پاک و … . (بیشتر…)

دانلود کتاب وصلت نامه عطار نیشابوری

دانلود کتاب شعر اشک لیلی

۶ اردیبهشت ۱۳۹۲
بدون نظر

شاعر کتاب «اشک لیلی» پرویز نی‌‏داوود کارش را ابتدا با نوشتن مقالات ادبی، ترجمه و شعر در مطبوعات آغاز و سپس با رادیو همکاری کرد. از آثار منتشر شده وی می‎توان به تک درخت، مشاهیر ادب معاصر، تقلی ماهیان در تور، مجموعه مقالات رادیویی، اشک لیلی، در غم چشمانت و دلدادگان اشاره کرد، او همچنین در عرصه موسیقی هم کار کرده و آخرین کارش دوباره ‏سازی شعر آهنگ مرغ سحر اثر استاد مرتضی نی‌‏داوود است که در سال ۱۳۷۵ توسط محمود نیکو در انجمن گلستان سعدی به اجرا درآمده است. (بیشتر…)

دانلود کتاب شعر اشک لیلی

دانلود کتاب شعر آشفته – مجموعه اشعار نو

۹ اسفند ۱۳۹۱
بدون نظر

شعر نو، گونه ای جدید شعر معاصر است که از اشعار قبل خود ساختاری متمایز دارد، شعر نو فارسی عنوانی است در برابر شعر کهن فارسی از آنجا که در وزن عروضی و قالب از شعر کهن سنتی پیروی نمی کند را شعر نو می نامند.
کتاب حاضر مجموعه بیش از ۳۰ قطعه شعر نو فارسی از شاعران معاصر جوان می باشد. (بیشتر…)

دانلود کتاب شعر آشفته – مجموعه اشعار نو

دانلود کتاب دوبیتی های باباطاهر

۱ اسفند ۱۳۹۱
بدون نظر

باباطاهر، معروف به باباطاهر عریان، عارف، شاعر و دوبیتی سرای اواخر سده چهارم و اواسط سده پنجم هجری ایران و معاصر طغرل بیک سلجوقی بوده است. بابا لقبی بوده که به پیروان وارسته می داده اند و عریان به دلیل بریدن وی از تعلقات دنیوی بوده است، کتاب حاضر شامل دوبیتی های سروده شده توسط این شاعر بزرگوار می باشد. (بیشتر…)

دانلود کتاب دوبیتی های باباطاهر

دانلود کتاب منطق الطیر

۲۶ بهمن ۱۳۹۱
یک نظر

منطق الطیر، منظومه ای از عطار نیشابوری است که به زبان فارسی و در قالب مثنوی سروده شده است. کار سرودن این مثنوی در قرن ششم هجری قمری پایان یافته است. این مثنوی که بیش از ۴۰۰۰ بیت دارد، از مثنوی های تمثیلی عرفان اسلامی به شمار می آید. مراحل‌ و منازل در راه پوییدن و جستن عرفان یعنی شناختن رازهای هستی در منطق الطّیر عطار هفت منزل است. او این هفت منزل را هفت وادی یا هفت شهر عشق می نامد. (بیشتر…)

دانلود کتاب منطق الطیر

دانلود مجموعه غزلیات بیدل دهلوی

۲۶ بهمن ۱۳۹۱
بدون نظر

ابوالمعانی میرزا عبدالقادر بن عبدالخالق ارلاس یا برلاس، متخلص به بیدل دهلوی، شاعر پارسی سرای سبک هندی است. در آثار بیدل، افکار عرفانی با مضامین پیچیده، استعارات، و کنایات به ‌هم آمیخته، و خیال ‌پردازی و ابداع مضامین تازه با دقت و موشکافی زیادی همراه گردیده ‌است، در نظم و نثر سبکی خاص دارد، و از بهترین نمونه ‌های سبک هندی به ‌شمار می آید. (بیشتر…)

دانلود مجموعه غزلیات بیدل دهلوی