کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب نظریه انتخاب

۱۹ دی ۱۳۹۵
بدون نظر

این کتاب درباره اهمیت روابط خوب در زندگی موفق است. در این کتاب می‌خواهم بگویم که به جز بیماری، فقر و مصائب و عوارض کهنسالی، سایر مشکلات مهم بشر مثل خشونت، بزهکاری، بدرفتاری با کودکان، بدرفتاری با همسر، اعتیاد به الکل و مواد مخدر، شیوع روابط جنسی زود هنگام و بدون عشق و ناراحتی‌های هیجانی، معلول روابط غیر رضایت بخش هستند.
کل کتاب، بیان علت این قضیه است و نشان می‌دهد که چه کار کنیم تا با یکدیگر بهتر کنار بیاییم. من روی چهار نوع رابطه که همگی باید بهبود یابند تمرکز می‌کنم. این چهار رابطه عبارتند از رابطه زن و شوهر، رابطه والد و فرزند، رابطه معلم و شاگرد و رابطه مدیر و کارمند. معتقدم اگر این روابط را بهبود نبخشیم در کاهش مشکلات اشاره شده توفیق چندانی کسب نخواهیم کرد.
ابتدا چنین ادعایی را گستاخانه می‌دیدم ولی پیش از آن که کتاب حاضر زیر چاپ برود، به تحقیقات جدیدی دست یافتم که نظرم را که نوجوانان برای پرهیز از رفتارهای خود مخرب، به روابط والد و فرزندی و معلم و شاگردی خوب احتیاج دارند، تأیید کردند.
در شماره مورخه دهم سپتامبر Journal of American Medical Association (JAMA) 1997 مقاله‌ای با عنوان «محافظت از نوجوانان در برابر آسیب» چاپ شده بود که اولین یافته‌های مطالعه طولی ملی در زمینه سلامت نوجوانان را شرح می‌داد. مهمترین یافته‌اش این بود که «پیوند با خانواده و والدین و پیوند با مدرسه، نوجوانان را در برابر هرگونه رفتار مخاطره آمیزی جز بارداری زودهنگام حفظ می‌کند». البته این تحقیق مشخص نکرده بود که این دو رابطه مهم را چطور بهبود بخشیم ولی به صراحت نشان می‌داد که باید در این مسیر حرکت کنیم – مسیری که موضوع این کتاب است. من پیشنهاد می‌کنم محققان روی این موضوع که زن و شوهرها چطور می‌توانند رضایت بیشتری از زندگی مشترک پیدا کنند – موضوعی که به نظر من عامل بسیار مهمی در ایجاد پیوند بین فرزندان و والدین است – تمرکز کنند.متن توضیحات

نظریه انتخاب

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: دکتر ویلیام گلاسر، ترجمه: مهرداد فیروزبخت
تعداد صفحات: ۴۳۲ صفحه
لینک دانلود مستقیم
لینک دانلود کمکی

لینک کوتاه مطلب

https://ketabfarsi.ir/?p=8031