کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب مرداب روح

6 دی 1394
بدون نظر

کتاب «مرداب روح» نوشته جیمز هولیس کتابی فوق العاده عالی است که پیام اصلی آن در جمله‌ای نهفته است که روی جلد این کتاب ذکر شده:
رنج‌ها حرف‌های جذابی برای گفتن دارند.
این کتاب بیان می‌دارد تمامی رنج‌هایی که انسان در زندگی با آن مواجه است و این رنج‌ها را احوال مردابی می‌نامد، باعث رشد و تعالی روح می‌شوند اگر حرف و هدف آن رنج را با کندوکاو دریابیم.

آیا هدف زندگی رسیدن به شادی است؟ به راستی چه کسی است که آرزوی داشتن زندگی آرام و شاد را نداشته باشد. کیست که نخواهد در جایی زندگی کند که تا آخر عمر بی‌دغدغه و رها در آنجا بیاساید و شاد باشد؟ ولی می‌دانیم که واقعیت زندگی چنین نیست. مسیر زندگی ما اغلب اندوه‌بار و نامعلوم است. اکثر اوقات با روحیه‌ای سرشار از تاریکی ناشی از احساس گناه، اندوه، خیانت، شک، افسردگی، خشم و وحشت بسر می‌بریم.
مرداب روح به بررسی مرداب‌هایی می‌پردازد که همه ما در آنها دست و پا زده‌ایم یا روزی در آن غوطه‌ور خواهیم شد. این کتاب به جایگاه و نقش تأثیرگذار رنج‌ها در رشد روحی ما اشاره می‌کند زیرا دقیقا در مرداب‌های زندگیست که ما پرده از هدف، شأن و عمیق‌ترین معنای زندگی برمی‌داریم.
هیچ‌کس از این که در مرداب‌های روح بیافتد و در زندگی رنج بکشد معاف نیست، این واقعیت تلخ و حزن انگیزی است که گریزی از آن نیست.
دکتر جیمز هولیس نویسنده کتاب مرداب روح و دانش آموخته مؤسسه روانکاوی یونگ در زوریخ به ما می‌گوید در زندگی به دنبال حالت غیرممکن خوشبختی نگردیم و برای رنج‌هایی که در زندگی نصیبمان می‌گردد ارزش قائل شویم.

مرداب روح

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: جیمز هولیس، ترجمه: پریسا مقدم
تعداد صفحات: ۶۳ صفحه
دانلود کتاب مرداب روح

لینک کوتاه مطلب

http://ketabfarsi.ir/?p=7527