کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب تفاوت‌های زنان و مردان

10 مهر 1392
بدون نظر

یکی از شگفتی‌های آفرینش، وجود تفاوت بین زنان و مردان است. علاوه بر تفاوت‌های فردی بین انسان‌ها، بطور کلی بین زن و مرد نیز تفاوت‌های بارزی از نظر جسمانی و روانی وجود دارد و همین امر توجه متخصصان و صاحب‌نظران را به خود معطوف داشته است.
مطالعه جنسیت و تفاوت‌های جنسی همواره مورد توجه پژوهشگران بوده است. بیولوژیست‌ها و دانشمندان، پس از بررسی و تحقیق‌های متعدد به این نتیجه رسیدند که رفتارهای ذهنی و فکری زنان و مردان در پاره‌ای از صفت‌های اصلی بصورت ذاتی باهم فرق داشته و تحت تأثیر جنسیت باهم زندگی می‌کنند، ولی به گونه‌ای متفاوت از یکدیگر عمل می‌کنند.
در این کتاب تفاوت‌های شخصیتی زنان و مردان از نظر روانشناسی بررسی گردیده است.

فهرست مطالب این کتاب؛
– تفاوت‌های زنان و مردان از نظر روانشناسی
– تفاوت‌های معیاری و ارزش‌گذاری زنان و مردان
– مقایسه تمایلات جنسی بین زنان و مردان
– تفاوت‌های زنان و مردان در خرید کردن
– تفاوت‌های زنان و مردان در مکالمه با تلفن
– تفاوت‌های زنان و مردان در رانندگی
– تفاوت‌های زنان و مردان در مهمانی رفتن
– تفاوت‌های زنان و مردان از نطر شیوه‌های ارتباطی
و … . (بیشتر…)

دانلود کتاب تفاوت‌های زنان و مردان

دانلود کتاب کتابخانه های عمومی و توسعه فرهنگی

4 فروردین 1392
بدون نظر

کتابخانه های عمومی با توجه به اهداف و رسالت هایی که برای آن ها معین شده است، می توانند نقش عمده ای در تحقق اهداف فرهنگی و برنامه های توسعه ای ایفا کنند. البته با توجه به کارایی و رسالتی که برای کتابخانه های عمومی متصور است، هنوز به جایگاه درخوری در برنامه های ایران نرسیده اند. کتابخانه های عمومی را از مظاهر دموکراسی در دنیای جدید دانسته اند. چرا که در حقیقت پایه های دموکراسی بر آزادی بیان و اندیشه نهاده شده است، و کتابخانه های عمومی نهادی است که با کمک به رشد و شکوفایی اندیشه افراد جامعه به آن ها کمک می کند تا با دانش و احاطه بیشتری عقاید خود را ابراز کنند. کتابخانه عمومی این فرصت را برای همه افراد جامعه فراهم می کند که به شکلی فعال در امور فرهنگی و اجتماعی جامعه خود دخالت داشته و در فرایندهای فرهنگی جامعه نقش مؤثری ایفا کنند. نقش مهم کتابخانه عمومی ایجاد تمرکز بر رشد فرهنگی و هنری در جامعه است. در بیانیه یونسکو نیز از کتابخانه های عمومی به عنوان بزرگراهی برای رشد فرهنگی افراد و گروه های اجتماعی نام برده شده و از رسالت های مهم کتابخانه های عمومی ارتقای آگاهی افراد از میراث فرهنگی و نیز حمایت از گفتگوهای فرهنگی و تنوع فرهنگی ذکر شده است. از دیگر اهداف کتابخانه های عمومی حمایت از سوادآموزی بزرگسالان می باشد. چرا که سوادآموزی کلید دستیابی به تحصیلات، دانش، و نیز استفاده از کتابخانه ها و خدمات اطلاعاتی است. (بیشتر…)

دانلود کتاب کتابخانه های عمومی و توسعه فرهنگی