کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب کمان طلایی

۱۵ بهمن ۱۳۹۲
بدون نظر

در زمان‌های قدیم یک جوان پهلوان تیرانداز بود. این پهلوان در تیراندازی به اندازه‌ای مهارت داشت که مرغ را در هوا و ماهی را در آب با تیر می‌زد! در تمام شهرها هیچ‌کس نمی‌توانست مانند او تیراندازی کند. یک روز آن پهلوان بر اسب خود سوار شد و به شکار رفت. یکی دوتا آهو و یک خرگوش و یک روباه شکار کرد در هنگام بازگشت به خانه ماری را دید که به این‌سو و آن‌سو می‌رود … . (بیشتر…)

دانلود کتاب کمان طلایی

دانلود کتاب قصه ما به سر رسید

۵ تیر ۱۳۹۲
یک نظر

کتاب «قصه ما به سر رسید»، مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه «محمد علی جمال زاده» و چند ترجمه از او که با این عناوین به چاپ رسیده است. شیران روبه مزاج، خاک حاصل‌خیز، ماجرای دهشتناک قلعه، صیغه و عقدی، بارگاه شاهانه و ترجمه‌هایی از زبان های دیگر.
در هر یک از داستان‌های این مجموعه، نویسنده تصویری هجوآمیز از شیوه تفکر و زندگی گروه‌های مختلف سنتی عرضه می‌کند. مصیبت شعر دیمی، ملای شاعر، خیاط شاعر و حامی شاعر نمونه‌ای از داستان‌های این مجموعه هستند که با نگاهی به تفکر و زندگی جامعه سنتی ایران به رشته تحریر در آمده‌اند. در انتهای کتاب زندگی، احوال و آثار محمد علی جمال زاده به قلم ایرج افشار نیز فهرست اهم مقالات جمال زاده در زمینه تحقیقات ایرانی و چند نوشته کوتاه دیگر به چاپ رسیده است. (بیشتر…)

دانلود کتاب قصه ما به سر رسید