کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب اقلیت‌های دینی

۲ اردیبهشت ۱۳۹۲
بدون نظر

حضرت علی (ع) با تأکید بر رعایت اصول اخلاقی و انسانی در معاشرت با اقلیت‌های دینی، به حقوق متقابل آنان و حکومت اسلامی توجه بسیار دارند. از منظر ایشان،‌ اقلیت‌های دینی در برابر حکومت از حقوق زیر برخوردارند:
۱. حقوق سیاسی و مدنی شامل: حق برخورداری از امنیت، استقلال در احوال شخصی،‌ تساوی در برابر قانون و … .
۲. حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شامل: آزادی در انجام مراسم دینی، حق دارا بودن شغل، مسکن و … .
در کنار امتیازات بالا،‌ وظایف اقلیت‌های غیر مسلمان به اختصار عبارتند از:
پرداخت حقوق شهروندی همچون مالیات، پذیرش مقررات حاکم بر کشورهای اسلامی، عدم اختلال در امنیت ملی، عدم تظاهر به منکرات در جامعه و زیان نرساندن به مسلمانان.
همچنین در صورت پایمال کردن حق‌الله توسط هر یک از آنان، مجازات بر عهده هم‌کیشان مجرم بوده و اگر مرتکب حق‌الناس شوند، طبق احکام اسلامی مجازات خواهند شد. (بیشتر…)

دانلود کتاب اقلیت‌های دینی

دانلود کتاب آشنایی با فرق و مذاهب اسلامی

۶ فروردین ۱۳۹۲
بدون نظر

علم فرق و مذاهب یکى از دانشهاى دیرین و دیرپاى اسلامى است که از همان سده هاى نخستین اسلامى پا گرفته و همچنان مورد توجه اندیشمندان اسلامى است. یکى از عوامل پویایى و پایندگى این علم، پیوند نزدیک آن با حیات دینى و فرهنگى جامعه اسلامى است. هر چند آثار بر جاى مانده نشان مى دهد که همواره نوعى تعصب و روحیه تقابل بر این علم سایه انداخته و داورى هاى نادرست گاه چهره اى کاملا غیر واقعى از جریانهاى فکرى مخالف به نمایش گذاشته است، اما با این همه، هیچ مورخ و پژوهنده تاریخ تفکر اسلامى از این علم بى نیاز نیست! (بیشتر…)

دانلود کتاب آشنایی با فرق و مذاهب اسلامی