کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب آشنایی با رشته‌های دانشگاهی و زمینه‌های شغلی

28 بهمن 1392
یک نظر

انسان در مسیر زندگی با فراز و نشیب‌های فراوانی روبرو می‌شود که برخی از آنها سرنوشت‌ساز هستند. از جمله آنها می‌توان به انتخاب رشته تحصیلی و انتخاب شغل اشاره کرد. انتخاب رشته تحصیلی و انتخاب شغل ارتباط بسیار نزدیکی با یکدیگر دارند و نمی‌توان این دو را جدا از هم درنظر گرفت.
انتخاب رشته تحصیلی به شکلی مقدمه انتخاب شغل است به طوری که رشته تحصیلی مدرسه و دانشگاه راه ورود به مشاغل وابسته به آن رشته است. با توجه به تعاریف و موارد ذکر شده این نکته قابل فهم و درک است که دانشجوی بی‌علاقه به رشته تحصیلی خود، مهارت و توانایی لازم برای شغل متناسب با رشته تحصیلی خود را به دست نخواهد آورد و در آینده نیز شغل مورد نظر را با علاقه و رضایت انجام نخواهد داد و در نتیجه سرمایه یک کشور که آن هم سرمایه نیروی انسانی می‌باشد، بدون هیچ بهره‌وری از بین می‌رود. (بیشتر…)

دانلود کتاب آشنایی با رشته‌های دانشگاهی و زمینه‌های شغلی

دانلود کتاب راهنمای انتخاب شغل

15 مهر 1392
بدون نظر

یکی از مسائلی که همواره ذهن بشر را به خود مشغول کرده، مسئله شغل و اشتغال است. تا پیش از به دنیا آمدن انسان هرگز مشخص نیست که در آینده چه کاره خواهد شد دوران کودکی به سرعت طی می‌شود و شخصیت انسان شکل می‌گیرد. مشاهده لبخند رضایت افرادی که از شغل خوب و پردرآمد بهره‌مند هستند بسیار خوشایند است ولی باید پرسید که این افراد چگونه توانسته‌اند به مشاغل مورد علاقه خود دست یابند؟
معمولا بسیاری از افراد جامعه به درستی نمی‌دانند که به چه شغلی علاقه دارند. این درحالی است که این افراد احتمالا سال‌ها درگیر شغلی می‌شوند که خود نخواسته‌اند. در صورتی که فردی بخواهد شغلی را به تناسب توانایی‌های خود انتخاب کند، باید نخست خود را بشناسد و به قابلیت‌های خود پی‌ببرد. سپس باید مشخص شود که به انجام چه مشاغلی علاقه‌مند است.

عناوین کتاب؛
– چگونه شغل انتخاب کنیم؟
– ۱۰ اصل برای انتخاب شغل
– ملاک‌های انتخاب یک شغل مناسب
– عوامل مؤثر بر انتخاب شغل (بیشتر…)

دانلود کتاب راهنمای انتخاب شغل