کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

ملت عشق | نوشته الیف شافاک

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
۶ نظر

کتاب «ملت عشق» نوشته الیف شافاک نویسنده ترک است. این کتاب توانسته با بیش از پانصد بار تجدید چاپ تبدیل به پرفروش‌ترین رمان ترکیه شود و هم چنین به زبان‌های گوناگونی نیز ترجمه شده است.

دربارۀ ملت عشق

این داستان، روایت عشق و رهایی است. حکایتی از زندگی یکنواخت زنی در غرب که درگیر اندیشه‌های عرفانی شرق می‌شود. «اللا روبینشتاین» چهل ساله، در بیست سال زندگی زناشویی‌اش هیچ‌چیز جز زندگی روزمره را تجربه نکرده است. تنها دلیل و عاملی که سمت و سوی زندگی‌اش را تعیین می‌کند خانه و آسایش خانواده‌اش است. تا اینکه بعد از بیست سال زندگی مشترک یک روز صبح تصمیم می‌گیرد خود را از بند این زندگی آزاد کند و سفری بی‌بازگشت را آغاز می‌کند. شاید عشق تنها دلیلی است که «اللا» را از زندگی آرام و تکراری اش جدا کرده و در مسیری پر تلاطم قرار می‌دهد. (بیشتر…)

ملت عشق | نوشته الیف شافاک

دانلود کتاب ساعت شوم

۲۷ آذر ۱۳۹۵
بدون نظر

«ساعت شوم» داستان زندگی روزمره یک شهر و شهروندانش هست با کشیش و شهرداری که هر کدوم سعی دارند مردم را به شیوه خودشان رهبری کنند. اتفاقات ساده‌ای که در حین حل کردن‌شان چه اتفاقات عظیم تری را باعث می شوند. این کتاب از جمله آثار معروف گابریل گارسیا مارکز است که به محض انتشار در سال ۱۹۶۱ میلادی جایزه ادبی کلمبیا را نصیب نویسنده اش کرد. (بیشتر…)

دانلود کتاب ساعت شوم

دانلود رمان تنفس

۲۳ بهمن ۱۳۹۴
یک نظر

رمان «تنفس» در مورد جورج بولینگ بازاریاب ۴۵ ساله است که زندگی متوسطی دارد. همسری که علاقه چندانی به او ندارد، فرزندانی که زیاد درگیرشان نیست و در کل یک زندگی متوسط دارد. داستان در زمان جنگ با آلمان‌ها اتفاق می‌افتد و بولینگ به یاد جنگ قبلی افتاده و تصمیم می‌گیرد با پس‌انداز پنهان خود یک هفته مرخصی گرفته و بدون اطلاع همسرش به شهر زادگاهش برود. او می‌خواهد گذشته ها، حال، مسیرهای طی شده، امکان بازگشت به روزهای قبل و … را مرور کند. (بیشتر…)

دانلود رمان تنفس

دانلود رمان خدای چیزهای کوچک

۱۷ آذر ۱۳۹۴
یک نظر

خدای چیزهای کوچک، نام کتابی است نوشته ارونداتی روی، بانوی نویسنده هندی در سال ۱۹۹۷ میلادی که به زبان انگلیسی نوشته شده است. این کتاب در ایران، با پنج ترجمه گوناگون از سوی بانوان گیتا گرکانی، زهرا برناک، شیرین رایکا، گلریز قدسی و شیرین شریفیان توسط ناشرهای مختلف منتشر شده است.

خدای چیزهای کوچک، داستان زندگی خواهر و برادر دوقلوی هندی با نام‌های «اِستا» و «راهِل» است که مرگ دختر خاله نه ساله و یک عشق ممنوع، دنیای کودکی آنان را نابود می‌کند. از طرفی این کتاب سیری است در سرگذشت اندوهناک خانواده‌ای که هنجار شکنی می‌کند و در برابر قوانین سنتی قد علم می‌کند.

(بیشتر…)

دانلود رمان خدای چیزهای کوچک

دانلود رمان خانم دالووی

۳ آذر ۱۳۹۴
یک نظر

خانم دالووی رمانی است نوشته ویرجینیا وولف که یکی از نخستین آثار پیشگام در نوعی سبک رمان نویسی است که امروزه «رمان نو» خوانده می‌شود.
ویرجینیا وولف یک روز ماه ژوئن از زندگی کلاریسا دالووی در لندن پس از جنگ جهانی اول را از زاویه دید این زن توصیف می‌کند. خواننده چنین می‌انگارد که گویا پا به پای راوی در خیابان‌های لندن گام برمی‌دارد و از دریچه نگاه کلاریسا آدم‌ها و محله‌های شهر را می‌بیند. در این گذار تند و ناگسسته، وولف از شهر و آدم‌هایش تابلویی به پهنای افق در دیدرس خواننده قرار می‌دهد. (بیشتر…)

دانلود رمان خانم دالووی

دانلود کتاب داستان پروانه‌ای

۱۹ آذر ۱۳۹۳
۲ نظر

مقدمه نویسنده
سال‌های بسیار قبل از زندان این داستان در ذهن من بوده است و اولین و در حال حاضر تنها کتاب داستانی است که نوشته‌ام؛ یک داستان کوتاه و ساده ولی پر رمز و راز است.
این داستان واقعیست، یعنی واقعی می‌شود و حسی عجیب به من می‌گوید این کتاب داستان سرنوشت خود من است و از این‌رو به بیشتر دوستانم سفارش نموده‌ام اگر روزگاری من از دنیا رفتم و زمانی که بر سر مزار من آمدند به جای اینکه گریه و زاری نمایند، این داستان را مانند یک فاتحه بر سر مزارم بخوانند تا روحم شاد شود.
البته این داستان برخلاف ظاهر ساده و روانش اسرار خاصی را در خود و اعداد و ارقامش حمل می‌کند که اگر خدا خواست و از اینجا بیرون آمدم برایت رمزگشایی می‌کنم! (بیشتر…)

دانلود کتاب داستان پروانه‌ای

دانلود کتاب افسانه‌ها

۱۶ آذر ۱۳۹۲
یک نظر

نیکلای گوگول، یکی از نویسندگان بزرگ روس و بنیان‌گذار سبک رئالیسم انتقادی در ادبیات روسی و یکی از بزرگترین طنزپردازان جهان است. او که یکی از درخشان‌ترین چهره‌های ادبیات روس است، در ۱۹ مارس ۱۸۰۹ در شهر «سوروچین» در یک خانواده قدیمی اُکراینی به دنیا آمد. پدر وی نیز از نویسندگان و طنزپردازان مشهور بود.
از سال ۱۸۲۸، او مشغول به جمع‌آوری اطلاعاتی درباره افسانه‌های ملی، آداب و عادات و لباس‌های اُکراینی و همچنین یادداشت‌هایی که از خانواده‌ها باقی مانده است، می‌شود. همین‌ها و خاطراتی که از پدرش داشت مایه‌ای برای نوشتن داستاه‌های ملی که امروزه باعث شهرت او گردید شده است.
کتاب «افسانه‌ها» نیز یکی از رمان‌های نیکلای گوگول می‌باشد. (بیشتر…)

دانلود کتاب افسانه‌ها

دانلود رمان دهکده متروک

۲۹ خرداد ۱۳۹۲
بدون نظر

در جاده‌ای باریک، خاکی و تاریک در کالسکه‌ای که اتاقش سقف نداشت، چشمانم باز شد، آسمان پر از ستاره‌های درخشان بود، گویی آن بالا خبریست، فرشتگان چراغانی کرده بودند و من همچون جنازه‌ای بی‌اختیار در کف کالسکه خوابیده بودم، من آنجا چه می‌کردم؟ هیچ چیز در حافظه‌ام نبود! بلند شدم تا به بیرون نگاه کنم، وقتی نگاهم به بیرون افتاد راهی را دیدم که طی کرده بودیم … . (بیشتر…)

دانلود رمان دهکده متروک

دانلود رمان اعتراف

۱۱ خرداد ۱۳۹۲
بدون نظر

رمان اعتراف، یکی از نوشته‌های نویسنده معروف امریکایی، جک لندن می‌باشد که شامل ۴ داستان است با موضوع‌های اعتراف، دستگیر کردند، کشتن انسان و کولائوی جذامی که در رابطه با سرخ پوستانی است که امریکایی‌ها زمینشان را تصاحب کردند. (بیشتر…)

دانلود رمان اعتراف

دانلود کتاب اندوه ماه

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲
بدون نظر

نه موفقیت، نه افتخار و نه حتی نجات جان دیگران، پزشک جوان را راضی نمی‌کند، اما راهی برای کشف نداشته‌ای که نمی‌داند چیست، نمی‌یابد! این جستجوی اکتشافی، او را عازم سفری دراز می‌کند که تنها همسفرانش ماه و مرگ هستند … . (بیشتر…)

دانلود کتاب اندوه ماه