کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب آداب طب و پزشکی در اسلام

۲۴ تیر ۱۳۹۲
بدون نظر

مسأله بهداشت و درمان از مسائل بسیار مهم، در زندگی جانداران به ویژه انسان است، از این‌رو، دین مبین اسلام نیز به آن اهمیت داده و برای آن جایگاه خاصی در نظر گرفته است.
هر انسان آگاهی که به متون اسلامی نظر کند، به اشاره‌های فراوانی در این زمینه برخورد می‌نماید که نشانگر دقت نظر اسلام نسبت به سلامتی جسم و روح انسان است. بنابراین، شناخت فرامین بهداشتی درمانی اسلام و بکار بستن آنها، انسان را از جسم و روحی توانا برخوردار ساخته و به آسانی می‌تواند مراحل تکامل را طی نماید.
مجموعه حاضر، ترجمه کتاب «آداب الطبیبه»، تألیف محقق بزرگوار سید جعفر مرتضی حسینی عاملی است که رفتار و اخلاق پزشکی در اسلام را مورد بحث و بررسی قرار داده است. (بیشتر…)

دانلود کتاب آداب طب و پزشکی در اسلام

دانلود کتاب طب النبی

۲۸ دی ۱۳۹۱
یک نظر

مهم ترین اختلاف طب جدید با طب قدیم، عقلانى و استدلالى بودن طب قدیم است، در حالى که طب جدید به روش تجربه و آزمایش متکى است. پیش از پیدایش رنسانس در قرن شانزدهم میلادى ماهیت طب، استدلالى بود. با نگاهى به کتاب هاى پزشکى چون قانون بوعلى سینا، ذخیره ى خوارزمشاهى و طب ناصرى و یا قانونچه که خلاصه اى از طب قدیم است، برهانى بودن طب به روشنى معلوم مى شود. گرچه در گذشته پزشکان از تجربه هم استفاده مى کردند اما به نحوى قانونمند و مستدل، مطالب پزشکى خود را تنظیم مى کردند. در کتاب آماده شده با طب النبی یا طب پیامبر اسلام (ص) آشنا خواهید شد. (بیشتر…)

دانلود کتاب طب النبی

دانلود کتاب خفی علائی

۲۸ دی ۱۳۹۱
یک نظر

در کتاب خفی علائی با انواع بیماریها و روشهای درمان آن بوسیله طب قدیم ایران آشنا می‌شوید. این کتاب اولین دانشنامه پزشکی به زبان فارسی می باشد که توسط حکیم سید اسماعیل جرجانی گرداوری شده است. (بیشتر…)

دانلود کتاب خفی علائی