کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب دستورالعمل‌های عرفانی از علمای بزرگ اخلاق

19 اردیبهشت 1392
یک نظر

کتاب حاضر مجموعه پندها و اندرزهایی از علمای بزرگ صدر اسلام و متأخرین می‌باشد.
خلاصه‌ای از زندگانی و توصیه‌ها و حکمت‌های عرفانی بزرگانی همچون شهیدین، علامه و محقق حلی، علامه فیض کاشانی، علامه مجلسی، ابن ابی‌جمهور احسائی، آقا محمد بیدآبادی، آیت الله شاه آبادی، علامه طباطبایی، امام خمینی (ره) و دیگر علمای بزرگ در این کتاب نوشته شده است. (بیشتر…)

دانلود کتاب دستورالعمل‌های عرفانی از علمای بزرگ اخلاق

دانلود کتاب عارف و کمال

10 اسفند 1391
بدون نظر

عرفان چیست؟ عرفان، دنیای پر رمز و راز و پیچیده ای است که در جهان امروز از ریشه های ناب خویش بسیار فاصله گرفته و هم اینک با چالش ها و آسیب های بسیاری روبرو شده است.
با توجه به استقبال گسترده ای که پویندگان راه حقیقت از معارف عرفان موجود دارند ضرورت بازشناسی آسیب های عرفان رایج بیش از پیش خود را نشان می دهد.
نوشتار حاضر، تفاوت های علم اخلاق را با علم عرفان بررسی می کند و بویژه کمال خواهی اخلاقیان را به نقد می کشد و بر این نکته تاکید می کند که: «یک دیار آباد بس است». (بیشتر…)

دانلود کتاب عارف و کمال

دانلود کتاب لقاء الله

3 بهمن 1391
۷ نظر

رساله لقاء الله یا سیر و سلوک، اثر ارزنده آیت الله ملکى تبریزى است. این عارف بزرگ یکى از برجستگان و نخبگان عرصه عرفان نظرى و عملى قرن اخیر است. ایشان در گسترش اخلاق و عرفان در میان اهل علم و ایمان، سهم بسزایى داشته اند و با نگارش سه کتاب مهم و سرنوشت ساز یعنى «المراقبات»، «اسرار الصلاه» و «لقاء الله» گام مهمى در راستاى تهذیب اخلاق، برداشته اند. مؤلف با طرح و سبک ساده و روشن مطالب سیر و سلوک را بیان کرده اند چنانکه براى همگان قابل درک است و از این جهت، نیز از کتاب هاى ایشان استقبال کم نظیرى به عمل آمده است. مؤلف از شاگردان معروف عارف نامى آخوند ملاحسینقلى همدانى و استاد امام خمینى است. (بیشتر…)

دانلود کتاب لقاء الله