کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب نور و آینه‌ها

15 بهمن 1392
بدون نظر

علم فیزیک، یکی از شاخه‌های مهم علوم است تا آنجا که دانشمندان آن را زیر بنای بسیاری از علوم تجربی می‌دانند و تاکنون تعریف‌های زیادی از آن شده است. برخی از دانشمندان در تعریف آن می‌گویند:
علم فیزیک علم تحقیق در خواص اجسام و قوانینی است که به وسیله آن، قوانین تغییر حالت و حرکت اجسام، بدون تغییر ماهیت آنها مورد مطالعه قرار می‌گیرد.
برخی از دانشمندان آن را علمی می‌دانند که درباره اجزای اصلی تشکیل دهنده مواد و نیروهایی که آن اجزا بر یکدیگر اعمال می‌کنند و نیز نتایج حاصل از اعمال این نیروها بحث می‌کند. علم فیزیک تحت عنوان قدیم‌تر آن یعنی، فلسفه طبیعی تا نیمه دوم قرن ۲۰ میلادی طیف وسیعی از علوم را شامل می‌شد ولی به تدریج که شاخه‌هایی به صورت علوم خاص (شیمی، نجوم، فلزات، هواشناسی و …) از آن جدا شدند، به مرزهای فعلی خود محدود شد. در حدود سال ۱۸۷۰ میلادی، نام جدید فیزیک جایگزین نام قدیم این علم شد. برخی دیگر از دانشمندان نیز، علم فیزیک را علم انرژی نیز نامیده‌اند.
کتاب حاضر در مورد مسئله نور و آینه در علم فیزیک بحث می‌کند. (بیشتر…)

دانلود کتاب نور و آینه‌ها

علم فیزیک و ارتباط آن با علم ورزش

13 فروردین 1392
بدون نظر

فیزیک چیست؟
فیزیک یکی مهمترین شاخه های علوم طبیعی بوده و بررسی تمام پدیده های طبیعی را به نحوی زیر پوشش خود قرار می دهد. علم فیزیک در مطالعه عناصر تشکیل دهنده ماده یا جسم مادی و عمل متقابل این عناصر غیر قابل انکار و بررسی چنین برهم کنش ها، خواص جسم مادی را در پیش روی ما قرار داده و دسترسی به مجهولات پدیده های طبیعی را آسان می کند. فیزیک علاوه بر بررسی ساختار جسم مادی و عوامل تشکیل دهنده آن، ارتباط نزدیک با سایر علوم طبیعی در رشته و بعنوان یک پدیده بنیادی در تمامی پژوهش های علمی کاربرد وسیعی را به خود اختصاص می دهد. بررسی اوضاع و احوال علومی نظیر انرژی، نور، مکانیک «جامدات و سیالات» شیمی، نجوم، زمین شناسی بدون استفاده از فیزیک امکان ندارد. (بیشتر…)

علم فیزیک و ارتباط آن با علم ورزش