کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود ماهنامه شبکه – کتاب در کتاب

23 فروردین 1396
بدون نظر

امروزه با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توان در هر زمینه‌ای اطلاعات بدست آورد ولی اگر به دنبال مطالب مرجع و تخصصی باشیم کار کمی سخت‌تر می‌شود و با انبوهی از مقالات سطحی و غیر مرتبط با موضوع خاص خود روبرو خواهیم شد.
در کتاب الکترونیکی «کتاب در کتاب» به معرفی ۳۱ کتاب مرجع و به زبان انگلیسی در زمینه‌های (اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، سیستم عامل، برنامه نویسی و امنیت) پرداختیم.

فهرست مطالب کتاب:
– کتاب‌های مورد علاقه بیل گیتس در سال ۲۰۱۶
– ۵ کتاب پیشنهادی برای علاقمندان هوش مصنوعی
– ۵ کتاب پیشنهادی برای علاقمندان اینترنت اشیا
– ۵ کتاب پیشنهادی برای علاقمندان سیستم‌عامل
– ۵ کتاب پیشنهادی برای علاقمندان امنیت (بیشتر…)

دانلود ماهنامه شبکه – کتاب در کتاب

معرفی کتاب اصول مدیریت در کسب و کار جهانی

28 اردیبهشت 1394
۳ نظر

آنچه در این اثر به آن پرداخته شده، مبانی و اصولی است که ژاپنی‌ها در پرتو اعتقاد راسخ و با اجراء کامل آن به توانایی‌ها و قابلیت‌هایی دست یافته‌اند که بر اساس آن بحران‌های شدید اقتصادی و اجتماعی را مدیریت کرده و جایگاه خود را در اقتصاد جهانی تحکیم نموده‌اند؛ البته این درست نیست که این اصول را فقط مختص ژاپنی‌ها بدانیم، بلکه امروزه تمامی کشورهای پیشرفته که در اقتصاد جهانی نقش قابل ملاحظه‌ای دارند، از این اصول تبعیت می‌کنند و با بهره‌گیری از آن، سعی در ارتفاء جایگاه خود در جهان دارند.
به همین منظور نام این کتاب «اصول مدیریت در کسب و کار جهانی» انتخاب شده است. (بیشتر…)

معرفی کتاب اصول مدیریت در کسب و کار جهانی

معرفی کتاب داستان‌های شفابخش

9 مرداد 1393
۲ نظر

مقدمه
داستان نویسی، امروزه به عنوان هنری بزرگ در جامعه ما مطرح است و تأثیر اجتماعی شگرفی دارد. در دنیای ناآرام و پرغوغای ما، بشر به آرامش روحی بیشتری نیاز دارد و قصه خوانی با روح و فطرت بشر ارتباط دارد. آدمی از همان کودکی شیفته شنیدن قصه و خواندن داستان است. این شیفتگی به سبب علاقه‌ای است که انسان نسبت به سرنوشت قهرمانان و شخصیت‌های داستان‌ها دارد، زیرا او می‌خواهد ببیند آیا او نیز از خصلت‌های این شخصیت برخوردار است یا نه؟
داستان نویسی و نقل قصه‌ها، از نظر روانشناسی تربیتی یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین انواع آموزشی به نحو غیرمستقیم به حساب می‌آید. بیان قصه‌ها و آوردن مثال در تعلیم و تربیت، خود نوعی تعلیم علمی و نشان دادن عمل است.
تاریخ، آزمایشگاه مسائل گوناگون زندگی بشر است. تاریخ با زبان بی‌زبانی‌اش نتایج قطعی و غیرقابل انکار مکتب‌ها، روش‌ها و برنامه‌های هر قوم و گروه و شکست‌ها و یا پیروزی‌های آنها را بازگو می‌کند و داستان‌های پیشینیان مجموعه‌ای از پرارزش ترین تجربیات آنها می‌باشد. (بیشتر…)

معرفی کتاب داستان‌های شفابخش

معرفی کتاب جوان و خودباوری

30 خرداد 1393
یک نظر

آنچه در این مجموعه فراهم آمده، حاصل جستجوی کوتاه و صمیمانه ما و کسانی است که از ناسازگاری شخصیتی و رفتاری خود یا دیگران رنج می‌برند.
شاید شما نیز می‌خواهید همانند آنان گامی به سمت موفقیت و بهروزی خود بردارید و یا شاید کم و بیش دشواری‌های آنان را در زندگی زناشویی و روابط اجتماعی‌تان داشته باشید. و شاید شما از ناتوانی در دستیابی به پیشرفت و آرامش در زندگی سالم به ستوه آمده‌اید.
هدف این مجموعه چیزی نیست به جز پرورش خوبی در خویشتن و دیگران. (بیشتر…)

معرفی کتاب جوان و خودباوری

معرفی کتاب تکنولوژی و چالش‌های فرارو

19 بهمن 1392
بدون نظر

چکیده
تکنولوژی‌های جدید، به نوعی «دادوستد» هستند که انسان نیروهای معنوی و روحی خود را برای دست‌یابی به نیروهای مادی و جسمانی معاوضه می‌کند و چنین تبادلی در همه تکنولوژی‌ها به گونه‌ای دیده می‌شود.
یکی از نتایج گسترش تکنولوژی‌های جدید و در رأس آن «اینترنت»، خلق دنیای مجازی است؛ دنیایی فریبنده که ساکنان آن در انبوهی از اطلاعات غرق می‌شوند و در چنین شرایطی، مفاهیمی همچون انباشتگی، بی‌معنایی و گسیختگی اطلاعاتی نمود می‌یابد. (بیشتر…)

معرفی کتاب تکنولوژی و چالش‌های فرارو

معرفی کتاب از خویشتن حقیقی تا خوشبختی

18 آبان 1392
۶ نظر

متن کامل مقدمه کتاب «از خویشتن حقیقی تا خوشبختی»؛
یکی از مشکلات انسان‌ها این است که به محض مواجهه با مشکلی کوچک در زندگی، روحیه خود را می‌بازند و شادی و نشاط خود را از دست می‌دهند و دنیا را تمام شده تلقی می‌کنند.
برای اینکه با چنین مسائلی رویارو نشویم، راهی وجود دارد و آن سفر به درونمان است و اینکه بدانیم چه هستم، که هستم و چرا چند صباحی در این دنیا زندگی می‌کنیم و سرانجام به کجا خواهیم رفت.
خداوند متعال که انسان را آفریده و از روح خدایی خود در کالبدش دمیده، او را جانشین خود در روی زمین قرار داده و برای وجود انسان ارزش‌هایی را به ودیعه نهاده است؛ در آیات و روایات بی‌شماری نیز به این موضوع اشاره شده است که انسان، آینه‌ای از وجود خداوند است و کمبود و نقصانی در آفرینش او نیست. خدای حکیم، توانایی‌های بی‌شماری به انسان بخشیده تا در پرتوی این توانایی‌ها به اشرف مخلوقات تبدیل گردد. (بیشتر…)

معرفی کتاب از خویشتن حقیقی تا خوشبختی

معرفی کتاب پیش بسوی زندگی ایده‌آل

26 مهر 1392
۴ نظر

متن کامل مقدمه کتاب «پیش بسوی زندگی ایده‌آل»؛
به موجب آموزه‌های حیاتی اسلام، هدف از آفرینش انسان، رسیدن او به کمال و کسب شایستگی‌های لازم در زندگی است. یکی از راه‌های نیل به این مقصود، کسب آموزش‌ها و مهارت‌های گوناگون و صدالبته بکارگیری آنها در زندگی می‌باشد؛ مهارت‌هایی همچون نحوه کار کردن، چگونه زیستن و حتی چگونه مردن!
پند گرفتن از وقایع گذشته که در بین کتاب‌های مختلف ثبت شده، برای در آغوش کشیدن شاهد موفقیت امری لازم و ضروری است؛ اما چگونه باید پند آموخت و تجربه کسب کرد؟
مشکل اساسی انسان‌ها این است که دیر بالغ می‌شوند؛ یعنی این بلوغ فکری دست کم چهار دهه از زندگی انسان را به خود اختصاص می‌دهد؛ چرا که موجهه با حوادث و وقایع روزگار، باعث می‌شود خرد کم کم پخته گردد … . (بیشتر…)

معرفی کتاب پیش بسوی زندگی ایده‌آل