کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب خواندنی‌های پندآموز

21 تیر 1392
بدون نظر

این کتاب شامل ۱۷ عنوان داستان و حکایت کوتاه می‌شود که خواندن آنها خالی از لطف نیست؛

لقمان حکیم؛
کسی خواست به سفر رود به لقمان گفت مرا پندی ده تا توشه سفر سازم. گفت: اگر یار خواهی تو را خدای عزوجل و اگر همراه خواهی، کرام الکاتبین و اگر عبرت خواهی دنیا و اگر مونس خواهی قرآن.

حرص؛
یکی از حکما گوید: در دوران بدبختی به شهری رسیدم، دیدم طبیبی به بیمارانش شیوه درمان می‌گفت، پیش رفتم و گفتم: خدا تو را ببخشاید، بیماری مرا درمان کن. طبیب مدتی مرا نگریست سپس گفت: صبر و فروتنی کن و از حرض بپرهیز!

(بیشتر…)

دانلود کتاب خواندنی‌های پندآموز

دانلود کتاب دستورالعمل‌های عرفانی از علمای بزرگ اخلاق

19 اردیبهشت 1392
یک نظر

کتاب حاضر مجموعه پندها و اندرزهایی از علمای بزرگ صدر اسلام و متأخرین می‌باشد.
خلاصه‌ای از زندگانی و توصیه‌ها و حکمت‌های عرفانی بزرگانی همچون شهیدین، علامه و محقق حلی، علامه فیض کاشانی، علامه مجلسی، ابن ابی‌جمهور احسائی، آقا محمد بیدآبادی، آیت الله شاه آبادی، علامه طباطبایی، امام خمینی (ره) و دیگر علمای بزرگ در این کتاب نوشته شده است. (بیشتر…)

دانلود کتاب دستورالعمل‌های عرفانی از علمای بزرگ اخلاق

دانلود کتاب چهل گام

28 اسفند 1391
بدون نظر

امام علی (ع) مظهر تجلی اسماء و صفات پروردگار و نمونه کامل انسان متعالی است. او که بر اعلی مراتب اندیشه و ایمان قرار دارد پیشوای تقوا، عدل، آزادی، عبودیت، صدق، اخلاص، مجاهدت، صفا، عطوفت و شجاعت است. او اسوه خضوع و خشوع در برابر حق، دستگیری از ستمدیدگان و آیینه تمام نمای استقامت و استواری ادر برابر سرکشان و مستکبران می باشد. (بیشتر…)

دانلود کتاب چهل گام

دانلود کتاب عاقبت بخیران عالم

24 اسفند 1391
بدون نظر

در کتاب «عاقبت بخیران عالم» بیان می شود که؛ اگر کسی واقعا از درک عیوب و گناهان خود ناراحت شود و قلبا علاقمند به ترک آن ها باشد، همین تأثر قلبی همراه با تصمیم بر ترک آن ها، خود به خود در تضعیف آن صفات، منشأ اثر واقع می شود. اگر کسی عزم و اراده جدی بر قرارگیری بر راه راست داشته باشد، خواهد توانست صفات رذیله را از خود دور کرده و خود را به بالاترین درجات انسانی برساند و عاقبت بخیر شود. (بیشتر…)

دانلود کتاب عاقبت بخیران عالم

دانلود کتاب داستان های جوانمردان

20 اسفند 1391
یک نظر

نویسنده کتاب در مقدمه ذکر کرده است؛
کتاب های زیادی با موضوع «داستان» نوشته می شوندکه بعضی از آن ها طولانی و حتی بصورت کتابی در چند جلد تألیف شده است و بعضی دیگر بسیار مختصر است که خواننده ذوق خواندن چنین داستان را در خود نمی یابد و از طرفی به جهت طولانی بودن آن حوصله ادامه داستان را از دست می دهد. (بیشتر…)

دانلود کتاب داستان های جوانمردان

دانلود کتاب داستان های کودکی بزرگان

16 اسفند 1391
بدون نظر

کتاب حاضر مشتمل بر چندین داستان و حکایت های شیرین و پندآموز از بزرگان تاریخ می باشد.
داستان کودکی امامان معصوم، علمای اسلام شعرا و ادبا دانشمندان غرب و سایر بزرگان بصورت مختصر و در دو جلد بیان شده است. (بیشتر…)

دانلود کتاب داستان های کودکی بزرگان

دانلود کتاب داستان های شگفت

14 اسفند 1391
یک نظر

از ابتدای تاریخ بشریت تا کنون، تجربه ثابت کرده است که طبع آدمی به داستان ها و سرگذشت پیشینیان و اقوام گذشته خود رغبت و علاقه ای بسزا داشته است و از شنیدن قصه ها و حکایت های جالب لذت فراوانی می برده است. از اینرو در سابق بازار قصه گویی رونقی داشته و شغل رسمی بوده و در این دوره هم بیشتر نشریات و مطبوعات برای جلب توجه خوانندگان، به نقل داستان های مهیج و رمان های سراسر دروغ می پردازند و یا داستان های ساختگی مجلات خارجی را ترجمه و انتقال می دهند. (بیشتر…)

دانلود کتاب داستان های شگفت

دانلود کتاب قصه های اسلامی و نکته های تاریخی

13 اسفند 1391
یک نظر

قصه ها و داستان ها فکر انسان را به حرکت آورده و باعث تفکر که از بهترین عبادت هاست می شود.
قصه ها انسان را از وضع گذشتگان مطلع ساخته و باعث عبرت گرفتن از حال و سرنوشت آن ها می شود.
داستان ها، تاریخ گذشتگان را به انسان بازگو نموده و بر معلومات او افزوده و آئینه دل او را روشن می سازد، قصه و داستان موجب ثبات قلب و پایداری انسان در راه هدف می شود و وسیله پندگرفتن و یاداوری است. کتاب های گذشتگان پر است از قصه های تاریخی، اخلاقی، اعتقادی و … از این جهت بر آن شدم تا این مجموعه داستان را برای شما آماده نمایم.
کتاب حاضر شامل بیش از ۱۹۰ داستان کوتاه با موضوعات اخلاقی، اسلامی و اعتقادی می باشد. (بیشتر…)

دانلود کتاب قصه های اسلامی و نکته های تاریخی