کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

معرفی کتاب شریعه شیدایی

22 مهر 1394
یک نظر

کربلاء، حسین (ع) و عاشورا، گذشته‌ای سرخ برای شیعه است که آینده‌ای سبز یعنی «مهدی (عج)، ظهور و قیام» را نوید می‌دهد.
«شریعه شیدایی» کتابی است که در آن زیبایی‌های عاشورا، درس‌ها و عبرت‌های کربلاء، فوری‌ترین پیام آن برای ما، شیوه‌های پیروی و پویایی نسبت به این حماسه پرغوغا و … ترسیم شده است تا علاوه بر «انگیزه عاشورایی»، «اندیشه عاشورایی» بیابیم و راست قامت و سربلند به دفاع عالمانه از حماسه سرخ حسینی بپردازیم. (بیشتر…)

معرفی کتاب شریعه شیدایی

معرفی کتاب موضوعات و شیوه‌های گفتگو با نسل جوان

17 مهر 1394
بدون نظر

دوره نوجوانی و جوانی، مرحله‌ای مهم و حساس در شکل گیری شخصیت انسان است. شناخت ویژگی‌های این ایام و توجه به عواملی که در ساختار شخصیت نسل جوان نقش اساسی دارد، از نیازهای مقدماتی اما ضروری و مؤثر است که برای جوانان و اطرافیان آنان نقش بنیادینی ایفا می‌کند.
ضرورت این امر، برای همه کسانی که دوره جوانی را سپری کرده اند و به مراحل بعدی رسیده‌اند، تجربه‌ای ملموس و محسوس است، چه اینکه در آموزه‌های دینی اهتمام ویژه‌ای به این مرحله شده است تا اندیشه‌ها و انگیزه‌ها همگان به ویژه قشرهای مؤثر و مفید جامعه را به اهمیت آن آشنا سازد. (بیشتر…)

معرفی کتاب موضوعات و شیوه‌های گفتگو با نسل جوان

معرفی کتاب سبک زندگی عاقلانه و زیرکانه

28 اردیبهشت 1394
۲ نظر

سبک زندگی (life style)، شیوه رفتار فردی و اجتماعی است که همیشه با توجه به الگوهای فکری – فرهنگی مورد نظر نخبگان و فرزانگان بوده است.
در جامعۀ ما با توجه به حضور استعمار از قرن ۱۲ هجری و اثرگذاری بر فرهنگ این مرز و بوم، تلفیقی از سبک زندگی اسلامی و غربی دیده می‌شود که بر محور «فردگرایی» استوار است، چنان‌که بارها در گفتگوهای روزمرّه شنیده‌ایم که بی‌اعتنا به مشکلات دیگران گفته می‌شود: این مشکل شماست! (that’s your problem) (بیشتر…)

معرفی کتاب سبک زندگی عاقلانه و زیرکانه