کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب چرا آب تر است؟!

3 بهمن 1393
بدون نظر

کتاب «چرا آب تر است؟»، با هدف تقویت پایه‌های علوم تجربی نوجوانان برای پیدا کردن دید علمی نسبت به مسائل اطراف، تألیف شده و توسط گروه «مترجمین ما» به فارسی برگردانده شده است.
در این کتاب مسائلی از قبیل دنیای اتم‌ها و مولکول‌ها و مباحث علمی پیرامون آن به قلمی ساده برای نوجوانان گردآوری شده است. (بیشتر…)

دانلود کتاب چرا آب تر است؟!

دانلود کتاب طنزهای علمی

25 اسفند 1391
بدون نظر

کتاب حاضر مشتمل بر چندین بخش با موضوعات علمی می باشد، بخش اول آن «آیا می دانید»، به بیان مسائل علمی جالب می پردازد، بخش دوم و سوم این کتاب بیشتر جنبه طنز علمی دارد، بخش بعد مربوط به اندیشه و اعتدال می باشد که به بیان برخی از سخن بزرگان می پردازد، بخش های بعدی هم مربوط به دانستنی های جالب علمی می شود. (بیشتر…)

دانلود کتاب طنزهای علمی

دانلود کتاب فلسفه علم

8 اسفند 1391
بدون نظر

کتاب «فلسفه علم»، نوشته سمیر اکاشا مقدمه اى کوتاه بر فلسفه علم معاصر است که مضامین اصلى این شاخه از فلسفه را دربر مى گیرد و تلاش دارد سؤالات فوق پیرامون علم و امّا و اگرهاى آن را پاسخ بدهد.
در بین آثارى که در باب مبانى فلسفه علم نگاشته شده، کتاب اکاشا اثرى درخور تأمل است. سمیر اکاشا، مدرس فلسفه در دانشگاه یورک کانادا است. از او مقالاتى در حوزه فلسفه علم، فلسفه زیست شناسى و شناخت شناسى در مجلات فلسفى انتشار یافته است. وى سابقه تدریس در دانشگاه ملى مکزیکو را نیز دارد. اکاشا، در این کتاب مبانى فلسفه علم را مشتمل بر ۷ بخش، طرح کرده است؛ علم چیست، استدلال علمى، تبیین علم، رئالیسم و ضدرئالیسم، تحول علمى و انقلاب علمى، مسائل فلسفى فیزیک، زیست شناسى و روان شناسى، علم و منتقدانش. (بیشتر…)

دانلود کتاب فلسفه علم