کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب اقتصاد مقاومتی از نگاهی دیگر

۴ دی ۱۳۹۹
بدون نظر

بعد از ۱۰ سال از مطرح شدن اقتصاد مقاومتی، چون مردم کاری و نتیجه‌ای از آن ندیده‌اند، این سیاست تبدیل شده است به سیاستی صرفا شعاری و مسئولینی هم این شعار را برای تملق و چاپلوسی با حرارتی تصنعی تکرار می‌کنند. اصلی‌ترین علت ناموفق بودن سیاست اقتصاد مقاومتی مهیا نبودن و مهیا نکردن مقدمات و شرایط اساسی آن است. حتی شرایطی که به ظاهر هیچ ارتباطی با اقتصاد نداشته باشند اما قطعا بر اقتصاد اثر می‌گذارد.
مسائل و موضوعات هر جامعه‌ای قابل جدا شدن از هم نیستند بلکه در هم تنیده‌اند و در این میان اقتصاد، بیشتر از آنکه بر دیگر موضوعات اثر بگذارد، تأثیر می‌پذیرد. در واقع، کیفیت اقتصاد هر جامعه‌ای بیشتر معلول و نتیجه دیگر موضوعات آن جامعه است. لذا باید علت مشکلات اقتصادی را در جای دیگری غیر از اقتصاد جستجو کرد. باید بسیاری از چیزها مثل مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی درست شود تا اقتصاد درست شود. لذا برای ترسیم فضایی که اقتصاد مقاومتی برای محقق شدن می طلبد، باید مباحث و موضوعات دیگری را پی گرفت.
در این کتاب سعی شده است به دور از مباحث پیچیده علم اقتصاد و با زبانی ساده، مواردی از مقدمات و ملزومات اقتصاد مقاومتی و آفت‌های آن بیان شود. همچنین مواردی که غفلت از آنها موجب اتلاف سرمایه های کشور می‌شود.

اقتصاد مقاومتی از نگاهی دیگر

مشخصات کتاب؛

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: سیف اله جشن ساز
تعداد صفحات: ۱۵۳ صفحه
دانلود کتاب اقتصاد مقاومتی از نگاهی دیگر

لینک کوتاه مطلب

http://ketabfarsi.ir/?p=9851