کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب جامعه شناسی اینترنت

9 دی 1394
بدون نظر

در دنیای امروز اینترنت به سرعت در حال گسترش است. هیچ وسیله ارتباطی تا به حال گسترش سریعی مانند اینترنت نداشته است. اینترنت امروزه مرزها را درنوردیده و انسان‌ها را به هم متصل نموده است.
با گسترش اینترنت، تغییراتی در جوامع روی داده که سبب تغییرات فرهنگی و اجتماعی در زمینه‌های مختلف شده است. دامنه کارکرد اینترنت به قدری وسیع است که از سرگرمی گرفته تا پزشکی و فلسفه و خدمات شهری را شامل می‌گردد.
در سال ۲۰۰۴ حدود ۵۰ میلیون وب سایت به ثبت رسیده بود در حالی که این مقدار به ۱۰۰ میلیون در سال ۲۰۰۶ افزایش یافت!
اینترنت گرچه با گسترش روز افزون خود تأثیر مثبتی بر زندگی مردمان گذاشته است لیکن باید در نظر داشت که پیشرفت تکنولوژی همیشه در جهت مثبت نیست و گاهی جنبه منفی نیز پیدا می‌کند؛ در این میان می‌توان سردرگمی مراجعان به وب را نام برد که وقتی فردی در جستجوی یافتن مطلبی می‌باشد موتورهای جستجو او را به هزاران سایت راهنمایی می‌کنند که مطالب آن سایت‌ها چه بسا با یکدیگر متضاد باشد و فرد نتواند به درستی به موضوع دلخواه خود برسد. اما باید در نظر داشت که جنبه مثبت اینترنت بسیار بیشتر از اثرات منفی آن می‌باشد.
گرچه تأثیر اینترنت در جامعه ایران بسیار زیاد بوده است اما تاکنون هیچ کتابی در مورد جامعه شناسی اینترنت نگاشته نشده است. در این کتاب سعی شده است با نگاهی جامعه شناسانه به مقوله اینترنت پرداخته شود.

جامعه شناسی اینترنت

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: مهدی اختر محققی
تعداد صفحات: ۹۸ صفحه
دانلود کتاب جامعه شناسی اینترنت

لینک کوتاه مطلب

http://ketabfarsi.ir/?p=7618