کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب جرایم سایبر

15 اردیبهشت 1392
۴ نظر

پیشگفتار؛ هر روزه نیاز شتابان به گسترش کاربری فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور خودنمایی می‌کند، ایجاد و تعمیق این کاربری مستلزم شکل‌گیری زیر ساخت‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است، از این دست می‌توان به زیرساخت‌های حقوقی اشاره کرد، مقررات حقوقی که به تنظیم روابط متقابل فعالان خصوصی و دولتی این حوزه می‌پردازد و بایستی افزون بر قواعد عام جهانی متأثر از روابط فرهنگی حقوقی هر نظام اجتماعی باشد، در این راستا پیدایش شاخه‌های جدید حقوق کیفری و تدوین مقررات فنی جزایی، همواره موضوع نوینی برای قضات، وکلاء، حقوقدانان و سایر علاقه مندان به مباحث حقوقی بوده است. از این رو بررسی حقوق کیفری رایانه‌ای مورد توجه قرار گرفته است.
فنی و تخصصی بودن امور رایانه‌ای و فعالیت‌های اینترنتی، حقوق کیفری مرتبط با آنها را نیز به کلی، فنی و تخصصی ساخته است. گسترش روز افزون فناوری اطلاعات، تدوین مقررات جزایی مرتبط با رایانه و اینترنت و تعلیم عمومی آنها را ناگریز می‌سازد تا با آگاهی عمومی مردم نسبت به جرایم سایبر از یک طرف و آگاهی فنی و تخصصی قضات و حقوق‌دانان از طرف دیگر، ضریب امنیت و سلامت محیط سایبر افزایش یابد، در قبال این مهم، لزوم تألیف و ترجمه متون مربوط به جرایم رایانه‌ای احساس می‌شود تا از یک سو حقوق‌دانان و قضات با عناوین مجرمانه جدید آشنا شده و از سوی دیگر با تعلیمات عمومی، زمینه پذیرش مقررات جزایی جدید و اجرای آنها را در راستای تأمین امنیت اینترنت و رایانه فراهم گردد.
کتاب حاضر با عنوان «جرایم سایبر» اولین اقدام جدی از مجموعه کتاب‌هایی است که به معرفی جرایم قابل ارتکاب در فضای مجازی اینترنت و رایانه پرداخته است و به درخواست و حمایت دبیرخانه شورای عالی اطلاع رسانی و به همت کمیته مبارزه با جرایم رایانه‌ای شورای عالی توسعه قضایی قوه قضائیه تهیه، ترجمه و منتشر می‌شود.

جرایم سایبر

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: جینا دی‌آنجلیز، مترجمین: سعید حافظی، عبدالصمد خرم آبادی
تعداد صفحات: ۷۵ صفحه
دانلود کتاب جرایم سایبر

لینک کوتاه مطلب

http://ketabfarsi.ir/?p=1889
 • good

 • با سلام
  این کتاب که محتوی کتاب آن خالی است ؟

  • مشکل برطرف شد.

 • با سلام واحترام
  ببخشید من کتاب جرایم سایبری رو دانلود کردم اما بجای نوشته هایش نقطه به من نشان میدهد
  مشکل این دانلود کجاست؟چون پی دی اف است فکر نمیکنم از نداشتن فونت باشد!