کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب داستان های عارفانه

۲۲ اسفند ۱۳۹۱
یک نظر

یکی از امور سازنده و تحول بخش در زندگی انسان، عبرت گرفتن از سرگذشت های گذشتگان است.
برای همه لازم است که وارد این کلاس آموزنده شوند و از فراز و نشیب های تاریخ درس عبرت بگیرند، چرا که تاریخ همواره تکرار می شود و روزی خواهد آمد که زندگی ما نیز برای آیندگان، تاریخ می گردد.
تاریخ آزمایشگاه مسائل گوناگون زندگی بشر است. داستان پیشینیان مجموعه ای است از پر ارزش ترین تجربیات آن ها و ما می دانیم که محصول زندگی چیزی بجز تجربه نیست تاریخ آیینه ای است که تمام قامت جوامع انسانی را در خود منعکس می سازد؛ زشتی ها، زیبایی ها، ناکامی ها، پیروزی ها و شکست ها و عوامل هر یک از این امور را.
به همین دلیل مطالعه تاریخ گذشتگان عمر انسان را درست به اندازه عمر آن ها طولانی می کند چرا که مجموعه ای از تجربیات دوران عمر آن ها را در اختیار انسان قرار می دهد.
با توجه به اینکه قسمت مهمی از قرآن بصورت سرگذشت اقوام پیشین و داستان های گذشتگان بیان شده است و قرآن مجید با زبان شیرین داستان انبیاء و اقوام را بیان نموده، امید است بتوانیم از داستان گذشتگان درس عبرت بگیریم.
اما این جناب بنده حقیر در کتاب های وزین استاد حسن زاده آملی، سیر کردم و داستان های آموزنده در قالب عرفانی، اخلاقی، عبادی، اجتماعی و علمی یافتم.

داستان های عارفانه

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: علامه حسن زاده علامه
تعداد صفحات: ۱۴۲ صفحه
لینک دانلود مستقیم
لینک دانلود کمکی: دریافت فایل

لینک کوتاه مطلب

http://ketabfarsi.ir/?p=1074
  • باسلام.
    از داستانهای سیر و سلوک و کرامات آیت الله بهجت اگر موضوع و مطلبی دارید برام بفرستید.
    تشکر از لطف جناب عالی