کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب محبت درمانی

۲۷ مرداد ۱۳۹۲
بدون نظر

همه به محبت جواب می‌دهند. اساس روابط بر محبت بناست. ذات انسان بر اساس محبت بنا شده است. محبت دارای انرژی بسیار زیادی است. تمام موجودات زنده نیازمند محبت هستند؛ بچه‌های کوچک، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان، سالمندان و حتی گیاهان و جانوران هم به محبت پاسخ می‌دهند! جواب محبت هیچ چیز به جز محبت نیست. محبت از عناصر گوناگونی تشکیل شده است.
محبت درمانی عبارت است از رفتاری است که در تعاملات و برخوردهای خود با سایر افراد داریم و شامل احترام و ارزش‌گذاری و حس مهربانی و عطوفت نسبت به هم نوعانمان می‌باشد. نتیجه محبت کردن به دیگران، برقراری ارتباطات صمیمانه‌تر و کمک به رشد و تعالی افراد است.

در محبت درمانی اساسی‌ترین نیازهای روانی عبارتند از:
نیاز به تبادل محبت، احترام، امنیت و نیاز به احساس ارزشمند بودن. فرد در هر سطحی از اقشار جامعه باشد نیاز به «حس ارزشمند بودن» و مطرح بودن در اجتماع خود را دارد. لازمه تبادل محبت یک کشش درونی است که بر تمام رفتارهای فرد تاثیر می‌گذارد.
محبت، انگیزه‌ای بسیار قوی است تا فرد را برای رسیدن به رضایت خویشتن به تکاپو وادارد. ناتوانی در تبادل محبت و ایجاد روابط عاطفی با علائم روانشناختی گوناگون در فرد بروز می‌نماید و فرد را دچار عوارض مختلف روانشاختی می‌نماید.

محبت درمانی

مشخصات کتاب؛
نام مؤلف/گردآورنده: فاطمه شعیبی
تعداد صفحات: ۵۵ صفحه
لینک دانلود مستقیم
لینک دانلود کمکی: دریافت فایل

لینک کوتاه مطلب

http://ketabfarsi.ir/?p=3247