کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

معرفی کتاب ستیز بی‌پایان

11 بهمن 1392
یک نظر

سخن ناشر
مولای متقیان امیرمؤمنان حضرت علی (ع) در سفارش‌های خود به یکی از فرزندانش می‌فرمایند: «دل بچه و طفل همانند زمین آماده است که هرچه در آن نهاده شود، می‌پذیرد. من به تربیت تو پیش از اینکه دلت سخت شود و ذهنت مشغول گردد، اقدام کردم».
رهبر انقلاب اسلامی در زمینه اهمیت تربیت فرزند می‌فرماید: «اگر یک انقلاب تحت فشار اقتصادی قرار گیرد، اگر یک انقلاب تحت فشار سیاسی قرار گیرد، اگر یک انقلاب تحت فشار تبلیغی قرار گیرد، قابل ملامت نیست؛ ولی اگر این انقلاب نتواند بچه‌اش را تربیت کند، قابل ملامت و سرزنش است».
با درج دو مورد مهم و ارزنده از کلام امام معصوم (ع) و نائب به حق ولی امر مسلمین، بر ضرورت توجه بیشتر به تربیت فرزندان از دوران طفولیت، و سنگین‌تر شدن وظایف مسئولین و سکان داران انقلاب اسلامی، آگاه‌تر می‌شویم.
لذا در متن کتابی که پیش‌رو دارید به این مسئله مهم تأکید گردیده و نسبت به عملکرد مسئولین دولتی و غیردولتی، به ویژه دست‌اندرکاران امور فرهنگی، اجتماعی، اخلاقی و تربیتی انتقاد شده است. باتوجه به اهداف اصلی و اساسی همه پیامبران و رسولان الهی، به ویژه پیامبر اسلام (ص) و ائمه معصومین (ع) و انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره)، اولویت اول کار رؤسا و مسئولین نظام در حکومت دینی در مسیر پیاده شدن، گسترش و ترویج احکام اسلام ناب که همانا فراهم شدن زمینه‌های تربیت و رشد انسان‌های خدامحور، پاک سرشت، عدالت‌خواه و آزاد اندیش است، قرار گیرد.
اولویت‌های بعدی به دیگر امور اداره یک سیستم حکومت اسلامی مقتدر اختصاص یابد.
اگر با اعتقادات قلبی و باورهای دینی سرمایه‌گذاری اساسی در اجرایی شدن اولویت اول اشاره شده مبذول گردد، با تربیت فرزندانی صالح، صادق، بصیر و متعهد دسترسی به اهداف دیگر اولویت‌ها (حتی علوم پیچیده و بسیار مهمی همچون انرژی هسته‌ای، نانوتکنولوژی، فضانوردی و بالاتر از آنها) نیز میسر خواهد شد.
ضرورت دارد اشاره نماییم که اگر انتقاد و ملامتی نسبت به برخی از عملکرد مسئولین گذشته و حال گردیده، حاکی از آن نیست که اصلاً در امور فرهنگی، اجتماعی، اخلاقی و … کارهایی صورت نگرفته است و یا اینگونه در برخی از اذهان تداعی گردد که فقط و فقط باید در فکر ساختن و تربیت انسان‌های مؤمن و متّقی در جامعه باشیم. بقیه امور به خودی خود ساخته و فراهم خواهد شد. خیر! اصلاً هدف تدوین کننده این کتاب چنین نیست.
همانگونه که خداوند بزرگ در قرآن کریم می‌فرماید: (و شما ای مؤمنان در مقام مبارزه با آنها (دشمنان) خود را مهیا کنید و …).
لذا بر همه دولت مردان و حاکمان نظام اسلامی واجب است که به دستور خداوند متعال و ائمه معصومین (ع) در امر حکومت داری جامه عمل پوشانده و در همه ابعاد اقتدار حاکمیت اسلامی را جهت دفاع از دین و ناموس و میهن به رخ سردمداران کفر و الحاد کشیده و آنها را حتی از تهدید احتمالی به بلاد اسلامی نادم و پشیمان کنند، تا چه رسد که دست به تجاوز و اشغالگری، اعم از نظامی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی بزنند.
آنچه امروزه دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب اسلامی را به وحشت و حیرت انداخته و در باتلاق بی‌دینی و ستمگری خویش گرفتار کرده و ان‌شاءالله در شُرف غرق شدن هستند، از توپ و تانک و دیگر ادوات نظامی، انرژی هسته‌ای و پیشرفت‌های اقتصادی و امثالهم ما نیست، چون خودشان چندین برابر اینگونه ابزار و امکانات را هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی در اختیار دارند. آنان از گسترش، فراگیر و جهانی شدن اندیشه‌های اسلام و فرهنگ مکتب جعفری، نهضت عاشورای حسینی توسط مردانی خداپرست و از بندگانی مخلص و مرید حق همچون امام راحل و مقام معظم رهبری، هراسیده و از تداوم و سلطه‌گری خود بر جهان ناامید و مأیوس شده‌اند.

علی نقی صادقی کوهستانی

معرفی کتاب ستیز بی‌پایان

لینک کوتاه مطلب

http://ketabfarsi.ir/?p=4606
  • کتابی که انتخاب کردم ، کتا خوبی است