کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

معرفی کتاب هنر همسرداری

۸ آبان ۱۳۹۴
یک نظر

«همسرانی از جنس خودتان آفرید و بین شما مهر و محبت ایجاد کرد تا در کنار همسران خود از سکون و آرامش خاطر برخوردار شوید…».

مرد و زن هرکدام به تنهایی موجود ناقصی هستند که در زندگانی خود، احساس کمبود می‌کنند، ولی پیمان زناشویی دل‌های پریشان را آرامش داده و افکار پراکنده را به سوی کانون خانواده که کانون عشق و محبت و مودت است سوق می‌دهد.
محیط خانواده جای دلهره و تشویش و اضطراب و بی‌اعتمادی نیست، بلکه جای امنیت و آرامش و سکون خاطر و طمأنینه است. یک سلسله مسائل حقوقی در اثر پیوند مرد و زن ایجاد می‌شود که بر اساس قرآن: «همسرانتان لباس شما و شما لباس آنان هستید».
کانون خانواده، کانون حفظ شخصیت و آبرو و عفت زن و شوهر است. زن و مرد که با پیوند مقدس، به این امر مهم قیام می‌کنند، بایستی به وظایف قانونی و شرعی و اخلاقی این پیوند عمل کنند تا به زندگی سعادتمند نائل شوند.
ازدواج نباید فقط برپایه هوی و هوس و لذایذ نفسانی پایه گذاری شود زیرا هدفی والاتر در خلقت و آفرینش انسان نهفته است که با این پیوند الهی و تشکیل خانواده کامل می‌شود و بقاء نسل انسان نیز در گروی همین ازدواج است.
یک همسر خوب و شایسته، پناهگاه مناسب و مطمئنی برای همسر خود به شمار می‌آید و آن دو در پناه یکدیگر با رعایت حقوق شرعی و اخلاقی نسبت به هم از زندگی لذت می‌برند.
ما در این کتاب در چند بخش، وظایف هر یک از زن و مرد را بطور جداگانه بر اساس منابع فقهی و شرعی، مخصوصا اخلاقی و عاطفی بررسی کرده‌ایم و افرادی که به مطالعه این کتاب می‌پردازند لازم است که هر چند بخش آن را مطالعه کرده تا بتوانند بهتر به وظایف همدیگر آشنا شوند و آنها را در کانون گرم خانواده بکار ببرند.
در این کتاب سعی شده با قلمی سلیس و روان و قابل فهم برای تمامی افراد، با نحوه نگرش اسلام به نظام مقدس خانواده آگاه سازد. چون کلام ائمه اطهار (ع) دل‌های مؤمنان را نورانی و کلامشان نور و رشد و هدایت است و وسیله موفقیت و سعادت و آسایش خانواده را فراهم می‌سازد، در تدوین آن ا زگفتار ائمه اطهار (ع) بر اسسا عناوین آن، استفاده شده است.
از جمله مزیت این کتاب به علت تنوع در کار و زیبایی، تمامی صفحات آن به همراه تصاویر طراحی شده است تا برای خواننده کسالت آور نباشد.

معرفی کتاب هنر همسرداری

لینک کوتاه مطلب

http://ketabfarsi.ir/?p=7340
  • ممنون
    ایکاش همه جوون ها قبل از ازدواج با مطالعه دانسته هاشون رو افزایش بدن تا آمار طلاق بیداد نکنه!
    🙁