کانال تلگرام

عضو کانال تلگرام کتاب فارسی شوید

دانلود کتاب آشنایی با ادبیات کهن ایران و جهان

14 فروردین 1393
بدون نظر

ادبیات عرصه‌ای است به پهنای سطح سیارۀ زمین که از آغاز حیات اجتماعی اقوام و ملل مختلف شروع شده و تا انقراض عالم ادامه خواهد یافت. در عین حال آیینۀ تمام‌نمایی است که اوضاع فکری، اقتصادی؛ اجتماعی، سیاسی و آداب و رسوم هر دوره و عصری را باز می‌تاباند.
نگاهی به متون مختلف ادبیات فارسی، نشانگر این واقعیت است که نیاکان ما به حفظ هویت ایرانی و پاسداری از آیین اهورایی، پای‌بند بوده و بعد از تشرف به آیین انوار احمدی مبانی اسلامی را زیربنای فکری و فرهنگی خود قرار داده و مسائل فرهنگی را بر این پایه پی‌ریزی کرده‌اند. (بیشتر…)

دانلود کتاب آشنایی با ادبیات کهن ایران و جهان

دانلود کتاب هدف ادبیات

18 بهمن 1391
بدون نظر

«الکسی ماکسیموویچ پشکوف» که بعد ها با نام ماکسیم گورکی شهرتی دنیاگیر کسب کرد، در سال ۱۸۶۸ در «نیژنی نووگرود که بعدها گورکی نامیده شد، به دنیا آمد. از همان کودکی، فقر، چهره منحوس خود را به او نمایاند، به همین دلیل مدتی مانع ادامه تحصیل وی گردید. به عنوان شاگرد کفاش، شاگرد نقاش، کارگر کشتی و … کار می کرد و زندگی را می گذراند. کشورش در آن زمان در مسیر تحولات فکری قرار داشت و از این جهت به مطالعه ادبیات پرداخت و طولی نکشید که در سال ۱۸۹۲ نویسنده ای سرشناس شده بود. کتاب حاضر اولین بار در سال ۱۳۲۹ شمسی، توسط انتشارات زوار به چاپ رسیده بود، در این اواخر نیز از طرف چند تن از ناشران بدون اجازه نویسنده، چاپ و پخش گردید! امید است که نشر حاضر تا حدودی موجبات رضایت پویندگان ادبیات راستین را فراهم آورد. (بیشتر…)

دانلود کتاب هدف ادبیات